Де легше заразитися під час ослаблення карантину: лікар попередила українців

Епідеміолог Ірина Колесникова розповіла, наскільки є небезпечними суспільні місця, які відкрилися з послабленням карантину

Де легше заразитися під час ослаблення карантину: лікар попередила українців

Про те, де більше і де менше ризику заразитися коронавірусом після послаблення карантину, розповіла епідеміолог Ірина Колесникова в ефірі каналу "Україна 24".

"Епідеміологія коронавірусу яка була, така і залишилася. Заразитися контактним шляхом, через волосся, одяг, — це смішно. Заразитися можна при тісному довгому спілкуванні з людиною, яка кашляє і чхає вам в обличчя. Не можна заразитися, якщо, наприклад, на стіл в ресторані чхнув хворий, а якщо це відкритий майданчик — мокроту або вологу взагалі здує",  сказала вона.

При цьому є й місця, де небезпека набагато вище, зазначила лікарка:

"З перукарнями я б подумала. Наприклад, мені треба пофарбувати волосся, майстер буде в масці, а я без неї. Якщо в залі будуть інші візитери без респіраторів — то є ризик зараження".

Читайте також

Колесникова також додала, що після карантину ситуація може повернути в бік поліпшення, оскільки люди вже звикли дотримуватися обмеження.

"Думаю, надалі все буде добре - за час карантину люди набули соціальних звичок, дотримуються дистанції, якщо захворіли - сидять вдома", - сказала вона.

Раніше про те, що саме відкриватиметься в столиці з пом'якшенням карантину, розповів у ефірі каналу "Україна 24" радник мера Києва Володимир Бондаренко.

Джерело Україна 24