Заборона російських сайтів: експерт заявив, що Україна спізнилася

Медіаексперт розповів, чи є сенс у блокуванні російських соцмереж

Заборона російських сайтів: експерт заявив, що Україна спізнилася

15 травня спливає термін санкцій, які були введені 2017 року проти низки російських інтернет-ресурсів – серед яких популярні соцмережі "ВКонтакте" та "Однокласники", а також сервіси Яндекс, Mail.ru та інші сайти. Чи потрібно їх продовжувати, розповів медіаексперт Юрій Молчанов в ефірі каналу "Україна 24".

"Що стосується інтернет-ресурсів — є VPN, тільки ледачий не освоїв цю технологію, поставити його на будь-який браузер - це справа 15-20 секунд. Всі охочі сидять в соцмережах скільки їм влізе, і сказати, що пропаганда більше ефективна або менше, вкрай важко. Що стосується популярного автонавігатора, яким користувалося дуже багато людей — його заборонили, а в чому була його небезпека? Ці санкції запізнилися у часі років на 10-15", — сказав він.

Експерт вважає, що на кожній сторінці ресурси все одно ходитимуть, оскільки для них немає повноцінної заміни.

"У 2014-2015 роках анонсували стартапи українських соцмереж, що ми складемо конкуренцію Facebook, і чим це закінчилося, хто про них пам'ятає? Замінити чимось потужні розкручені ресурси практично неможливо. Можна створити свій стартап, але якщо він буде спиратися тільки на політичну мотивацію, "аби не як у москалів" — не впевнений, що це буде комусь потрібно, враховуючи аудиторію", — заявив Молчанов.

Читайте також

Раніше депутат від "Слуги народу" Олена Шуляк розповіла в ефірі каналу "Україна 24", як депутати ставляться до блокування російських сайтів і соцмереж.

Джерело Україна 24 Теги