Україна уникне другої хвилі коронавірусу за двох обставин – Ляшко

Новий спалах коронавірусу може співпасти з хвилями інших захворювань

Україна уникне другої хвилі коронавірусу за двох обставин – Ляшко

Україні загрожує нова хвиля коронавірусу COVID-19, є лише дві обставини, які дозволять її уникнути.

Про це розповів в ефірі каналу "Україна 24" головний санітарний лікар України, заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко.

"Епідемічна ситуація не дозволяє сьогодні відмовитись від карантину, тому розроблено поетапний план виходу… Головне завдання – дотримуватись протиепідемічних вимог. Якщо ми будемо дотримуватись цих вимог, ми виробимо стратегію, яка може бути застосована в разі настання другої хвилі, яка всіма експертами прогнозується. Вона може співпасти з іншими хвилями гострих респіраторних захворювань, таких як грип або аденовірусна інфекція. Тоді буде доволі складно управляти такими ситуаціями", - розповів Ляшко.

Читайте також: Як правильно виходити з карантину: лікар назвав головну умову

За його словами, уникнути другої хвилі коронавірусної хвороби можна за двох обставин:

"Перша - це коли під час циркуляції коронавірус втратить свою агресивність, так як це було з вірусом SARS у попередні роки. Тоді ми можемо чітко сказати - він втратив агресивність, не викликає хворобу людини, він сам піде на спад, другої хвилі не буде. Друге, де ми можемо уникнути спалаху - це розробка вакцини, масове щеплення, формування колективного імунітету на рівні 95%. Тоді дійсно вдасться запобігти другій хвилі", - пояснив заступник глави МОЗ.

За словами Ляшка, якщо цих двох обставин не відбудеться, то циркуляція коронавірусу триватиме, як і інших грипоподібних захворювань, що призведе до нових спалахів хвороби.

Нагадаємо, раніше лікар-інфекціоніст, кандидат медичних наук Юрій Сухов в ефірі каналу "Україна 24" дав несподівану пораду, як не захворіти на коронавірус.

Джерело Україна 24 Теги