Російський військовий катер вдерся у морську зону України (фото, відео)

На запит українських прикордонників про мету перебування військового корабля РФ у економічній зоні України, той повідомив про обмеження щодо наближення до бурових платформ

Російський військовий катер вдерся у морську зону України (фото, відео)

Морська охорона Державної прикордонної служби України зафіксувала незаконну діяльність Росії у виключній морській економічній зоні України. Про це повідомляє сайт відомства.

Як повідомляється, із наближенням до Одеського родовища на п'ять морських миль спостережна вахта кораблів Морської охорони розпізнала ракетний катер Чорноморського флоту Росії, який патрулював поряд.

Фото: Державна прикордонна служба України

В Одеському родовищі виявлено та розпізнано самопідйомні плавучі бурові установки «Україна» (перейменована окупаційною владою анексованого Криму у «Крим-1») та «Таврида». На обох бурових установках наявні ознаки продовження промислової діяльності, підняті прапори країни-агресора.

“На запит корабля Морської охорони про мету перебування військового корабля РФ у виключній (морській) економічній зоні України, той заявив, що здійснює в даному районі охорону економічної діяльності Російської Федерації, та повідомив про обмеження щодо наближення до бурових платформ ближче 1 морської милі”, – ідеться у повідомленні.

Морська охорона, наголосили прикордонники, продовжує фіксацію та збір інформації щодо здійснення незаконної економічної діяльності РФ у виключній (морській) економічній зоні України під прикриттям корабельно-катерного складу ЧФ РФ.

Матеріали, зібрані Морською охороною Держприкордонслужби в період з 2014 року вже покладено у доказову базу справи для розгляду третейським судом в Гаазі, яким визнано, що Росія незаконно експропріювала активи НАК «Нафтогаз України» та її дочірніх підприємств.

Теги