Українські вчені розробили тест на коронавірус за 250 гривень (фото)

Менш ніж за тиждень учені можуть зробити 10 тисяч високоточних тест-систем на виявлення захворювання на коронавірус

Українські вчені розробили тест на коронавірус за 250 гривень (фото)

Віце-прем'єр-міністр з питань європейської інтеграції Вадим Пристайко напередодні відвідав Інститут молекулярної біології, де йому представили розроблені вченими високоточні тести на коронавірус. Про це повідомляє сайт уряду.

Як повідомляється, система пройшла реєстрацію, вже готова перша партія тестів у кількості 600 штук, готують серійне виробництво тест-систем. За словами Пристайка, Інститут отримав 350 тис. гривень у якості оплати роботи зі створення і виробництва українських тест-систем.

Разом з віце-прем'єром був і заступник міністра охорони здоров'я з питань інновацій і науки Юрій Полюхович.

За його словами, підтверджена точність і специфічність нових тест-систем на рівні 99,9%. Собівартість однієї реакції на цьому тесті – 250 грн, тоді як зарубіжні аналоги коштують 370-450 грн.

"Інститут може виробляти набагато більше тестів, які зараз дуже потрібні Україні. Менш ніж за тиждень вчені можуть зробити набори на 10 тис. вимірювань, а за 10-12 днів – на 50 тис. Головне, що для цього потрібно – гроші. Ще одна проблема: за словами вчених, вірус сильно мутирує. Це також потрібно враховувати при виготовленні тест-систем. Інститут молекулярної біології і генетики створив такий тест, в якому можна досить швидко врахувати процес мутацій. Вчені гарантують, що на це потрібно лише день, тоді як у зарубіжних розробках мова йде про тижні", – написав Полюхович у Facebook.

Фото: Facebook Полюховича

Нагадаємо, в Україні до 3 квітня діє карантин через поширення коронавірусу СOVID-19. 16 березня уряд тимчасово зупинив роботу метрополітенів по всій країні, а також скасував залізничне, автобусне та авіасполучення між містами та областями України.

Міський транспорт перевозить лише працівників стратегічних сфер — медиків, правоохоронців, працівників ЖКГ, продавців продуктових магазинів — і виключно за спеціальними перепустками. Скасовано масові заходи, не працюють кафе, ресторани, ТРЦ, розважальні заклади.

Теги