"Відкрити легко, закрити складно": кіберексперт про телеграм-канали продажу наркотиків

Торговці можуть створювати фейкові канали, які нічого не розповсюджують

"Відкрити легко, закрити складно": кіберексперт про телеграм-канали продажу наркотиків

Експерт з кібербезпеки Сергій Денисенко в ефірі каналу "Україна 24" розповів, яким чином можливо боротися з розповсюджувачами наркотиків, які для продажу свого товару використовують телеграм-канали, і з яким проблемами стикаються правоохоронці.

"Проблема правоохоронців в тому, що суди нечасто дають дозвіл на зняття інформації з каналу зв'язку. Тобто виявити телеграм-канал може звичайний громадянин, передати куди треба, але правоохоронці повинні діяти відповідно до законодавства і встановлювати цих осіб", - сказав експерт.

Читайте також: На вас можуть повісити чужий кредит - експерт дав поради з кібербезпеки

Для видачі дозволу, за словами Денисенка, суду потрібно аргументоване рішення слідчого і відкриття мотивованого кримінального провадження.

"Канал створити дуже легко, але закрити його дуже складна і довга процедура. Доводити провину повинні і оперативними заходами, і технічними. Крім того, для ускладнення роботи правоохоронців торговці можуть створювати фейкові канали, які нічого не розповсюджують, просто існують", - сказав Денисенко.

Нагадаємо, в квітні експерт з кібербезпеки Віталій Якушев в ефірі каналу "Україна 24" розповів про принципи захисту в інтернеті під час епідемії коронавірусу.

Джерело Україна 24 Теги