Україна може повернутися до жорсткого карантину — лікар назвав причини

Лікар розповів, чому росте захворюваність на коронавірус

Україна може повернутися до жорсткого карантину — лікар назвав причини

В Україні зростають показники захворюваності на коронавірус. Чому це відбувається, розповів лікар, президент Асоціації анестезіологів України Сергій Дубров в ефірі каналу "Україна 24".

"З одного боку, це пом'якшення карантину. Люди розслабилися, не носять маски, ми це бачимо на вулицях. Друге — істотно збільшилася кількість тестувань. В Україні за минулу добу провели понад 20 тисяч тестів. У попередні дні — до 10 тисяч. Звичайно, при такій кількості тестувань виявляється і більше хворих", — сказав він.

Читайте також: Не можна розслаблятися - Степанов розповів, чи вплине спека на коронавірус

Лікар зазначив, що різкого підйому захворюваності при цьому немає, в жодному регіоні немає переповнених лікарень першої лінії. Однак в деяких регіонах заповнення лікарень наближається до критичної позначки (50%), тому територіальні комісії розглядають питання посилення карантину в регіонах.

"Якщо понад 10 областей перетнуть червоні лінії, то головна комісія може зробити ті чи інші заходи. Якщо буде збільшення захворюваності, то може бути повернення до більш жорсткого карантину по країні в цілому", — сказав він.

Серед причин можливого зростання захворюваності Дубров назвав недотримання обмежень, зокрема, відмову від носіння масок та інших засобів індивідуального захисту.

За даними Центру громадського здоров'я, станом на 12 червня в Україні підтверджено 29 753 випадки COVID-19, з них 13 464 одужали, 870 померли. За останню добу лабораторно підтверджено 683 випадки.

Раніше про те, чи буде друга хвиля епідемії коронавірусу в Україні, розповів міністр охорони здоров'я Максим Степанов в ефірі каналу "Україна 24".

Джерело Україна 24 Теги