Трудове рабство заробітчан у Польщі – вражаюча історія подружжя з Дніпра

Така ситуація вигідна всім, крім простих українців, які там працюють

Трудове рабство заробітчан у Польщі – вражаюча історія подружжя з Дніпра

Їхали на заробітки, а потрапили в трудове рабство. Василь і Тетяна прибули до польського містечка Червінськ-над-Віслою - власники ферми одразу забрали в них паспорти. Буцімто для переоформлення документів, а потім не віддавали майже два тижні. Вражаюча історія подружжя з Дніпра, яке поїхало до Польщі через фірму-посередника збирати полуницю, в сюжеті телеканалу «Україна 24».

Подружжя зняло на відео кадри місця, де вони проживали, тісного бараку для худоби, замість стін - штори, та дерев'яні туалети під відкритим небом. Вирватися із таких заробітків та, власне, отримати бодай якісь гроші українцям вдалося лише завдяки втручанню профспілки українських трудових мігрантів. Там пригрозили розголошенням цієї історії у Польщі та позовом до суду.

«Зараз пішла така хвиля: масово намагаються відібрати паспорти. Поляки це порушують, влада це знає. Але, знаєте, цей стан речей - він всім вигідний. Я маю на увазі, владі взагалі, бо вони отримують безправних робітників, які їм піднімають ВВП. І підприємцям вигідна дешева робоча сила. Тим більше, ви бачите, вони нікуди не можуть подітися, поїхати. Така ситуація вигідна всім, крім простих українців, простих людей, які там працюють», - зазначив голова профспілки «Український мігрант/Трудова солідарність» Віталій Махінько.

Власниця ферми заявляє, що люди самі погоджуються на такі умови, а гроші їм платять за сезон.

«Живуть вони у тих приміщеннях, які ми маємо. То не готельно-відпочинковий комплекс. Вони самі хочуть, щоб паспорти залишалися в мене. Тут у нас працює понад двадцять людей. Всі незнайомці. Тому зберігати паспорт у мене - безпечніше. Але коли вони їдуть, я їм віддаю паспорт. Через кілька днів роботи вони були такі виснажені, що не змогли вийти на поле. А люди працюють весь сезон - півтора місяці. Тому ми не платимо гроші за тиждень. Ми платимо за сезон», - повідомила власниця ферми Анна.

Читайте також: Чи буде масовий виїзд українців на заробітки – експерт назвав умови

Водночас, усім охочим заробити не в Україні варто остерігатися шахраїв. В Асоціації з працевлаштування за кордоном підрахували: майже кожного п'ятого українського заробітчанина намагалися ошукати недобросовісні посередники. Мовляв, просять гроші за пошук роботи, отримують та зникають. А ще в Асоціації закликають працевлаштовуватися лише офіційно.

«Не платити в жодному випадку посередникам за працевлаштування і другий момент - не погоджуватися в жодному випадку на неофіційне працевлаштування. Завжди укладайте договір з роботодавцем, погоджуйтесь на виплату заробітної плати виключно на вашу картку банківську. Якщо вам платять зарплату готівкою, в 90% випадків ви працюватимете неофіційно", - радять в Асоціації.

Раніше президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник в ефірі каналу "Україна 24" розповів, коли заробітчанам можна очікувати відновлення транспортного сполучення.

Джерело Україна 24 Теги