Україна переможе коронавірус за однієї умови - лікар

Особливість COVID-19 в тому, що він завжди шукає собі жертву, зазначив Володимир Курпіта

Україна переможе коронавірус за однієї умови - лікар

Нові спалахи коронавірусу COVID-19 в Україні будуть тривати доти, доки громадяни не змінять своє ставлення до дотримання норм карантину.

Про це в ефірі каналу "Україна 24" заявив лікар-інфекціоніст Володимир Курпіта.

"Вірус завжди живе своїм життям. Особливість вірусу в тому, що він завжди шукає собі жертву, а жертвами є здорові люди. Як тільки ми починаємо спілкуватись більше, як тільки наші контакти зростають,  вірус знаходить можливості інфікувати когось іншого. Якщо зараз посилять карантин, а через 2-3 тижні його послаблять, ми будемо мати таку саму картину, тому що природа вірусу не змінюється, він знову шукатиме собі нових жертв", - розповів інфекціоніст.

Читайте також: Без карантину померлих було б в рази більше – експерт навів вражаючі цифри

За його словами, основні зусилля громадян в боротьбі з коронавірусом мають бути направлені на зміну їхньої поведінки.

"Питання стосовно використання масок, дотримання фізичної дистанції, миття рук, залишається актуальним. Про це говорять епідеміологи протягом усього спалаху - які б заходи сьогодні не вживали держава і медики, до того часу, поки ми не змінимо своє ставлення, не побудуємо нову парадигму поведінки, у нас залишатимуться спалахи", - наголосив Курпіта.

Нагадаємо, академік НАНУ, директор інституту біохімії ім. Палладіна Сергій Комісаренко в ефірі каналу "Україна 24" заявив, що спекотна погода не уповільнює темпи поширення коронавірусу COVID-19.

Джерело Україна 24 Теги