Будівництво доріг: в "Укравтодорі" розповіли, за що беруться в першу чергу

Голова "Укравтодору" розповів про проєкти нових доріг і про те, хто контролюватиме їх якість

Будівництво доріг: в "Укравтодорі" розповіли, за що беруться в першу чергу

В рамках програми "Велике будівництво" планується за п'ять років увести в експлуатацію 24 тисячі км доріг. Будівництву яких доріг надано пріоритет, розповів голова "Укравтодору" Олександр Кубраков в ефірі каналу "Україна 24".

"Найбільше, що не влаштовує мене як керівника – ті дороги, які зараз будуються, будуються за проєктами, які були розроблені досить давно. Підрядним організаціям байдуже, як будувати дорожні розв’язки, перехрестя тощо. А от з точки зору безпеки дорожнього руху, організації дорожнього руху, того, як виглядають дороги – вони можуть відрізнятися досить суттєво. На 80%, а то і більше, цього року ми давали пріоритет будівництву тих доріг, які мають найбільший трафік, мають найбільший рівень зносу, під цей критерій потрапляє понад дві третини доріг в Україні, на жаль", — сказав він.

Читайте також Такого ще не було в історії – у Зеленського розповіли про "Велике будівництво"

Також Кубраков розповів, хто контролює якість будівництва доріг.

"Раніше технічний нагляд здійснювався виключно співробітниками служб автомобільних доріг в області. На мою думку, цих людей не вистачає. Додатково їм могло допомагати державне підприємство "ДорЯкість" — і у мене питання до того, як це було організовано. 

Що ми робимо цього року – у нас є об’єкти великого будівництва, на які ми запрошуємо компанії, які професійно займаються технічним наглядом. На мою думку, на перші роки – і ми намагаємося це робити – це мають бути міжнародні компанії, які мають відповідну репутацію, які в Україні працювали виключно на об’єктах ЄБРР та Світового банку – це французькі, австрійські, німецькі, польські, турецькі компанії. І перші контракти уже укладаємо", — сказав він.

Раніше в "Укравтодорі" заявили, що 10 тисяч мостів в Україні вимагають ремонту

Джерело Україна 24 Теги