"Краще, ніж в Європі": глава МОЗ про боротьбу з коронавірусом в Україні

Міністр зазначив, що в деяких областях зросло навантаження на лікарні

"Краще, ніж в Європі": глава МОЗ про боротьбу з коронавірусом в Україні

В Україні ефективність лікування коронавірусу COVID-19 значно вища, ніж у країнах Євросоюзу, а відсоток летальних результатів у рази менше.

Про це розповів в ефірі каналу "Україна 24" міністр охорони здоров'я України Максим Степанов.

"Ефективність лікування в нашій країні набагато краще, ніж в європейських країнах, летальність становить 2,6%, на відміну від Німеччини, де 4%, або Іспанії, де 9,5%", - сказав міністр.

Читайте також: Без карантину померлих було б в рази більше – експерт навів вражаючі цифри

При цьому глава МОЗ визнав, що кількість інфікованих українців зросла після пом'якшення карантину.

"Два тижні я попереджав, що, зокрема через легковажне ставлення до правил, рекомендацій МОЗ, ми і бачимо зростання кількості інфікованих... Ці правила ми встановили, пом'якшуючи карантин для запуску економіки, розуміючи людей, які втомилися. Це носіння маски, дотримання соціальної дистанції, користування антисептиками... На жаль, ми побачили зростання, і, що мене найбільше турбує - що у нас у деяких областях зростання дуже велике і велике навантаження на лікарні першої хвилі. Ми вже почали розгортати лікарні другої і третьої хвилі", - розповів він.

Також Степанов заявив, що в лікарнях першої хвилі передбачено 3000 ліжок для хворих на коронавірус.

"В цілому по Україні показник (заповнювання ліжок - ред.) не перевищує 16%, але в деяких регіонах перевищив 60% і 50%. Там ми починаємо готувати лікарні другої хвилі", - зазначив він.

Нагадаємо, лікар-інфекціоніст Володимир Курпіта також заявив в ефірі каналу "Україна 24", що нові спалахи коронавірусу COVID-19 в Україні триватимуть доти, доки громадяни не змінять своє ставлення до дотримання норм карантину. На його думку, якщо зараз посилити карантин, а через 2-3 тижні його послабити, темпи захворюваності знову зростуть.

Джерело Україна 24 Теги