Експерт назвав несподівану користь для освіти від епідемії коронавірусу

Спеціаліст у сфері освіти розповів, як повинна реформуватися система навчання

Експерт назвав несподівану користь для освіти від епідемії коронавірусу

Епідемія коронавірусу допоможе реформувати систему української освіти. Про це заявив директор Центру тестових технологій та моніторингу якості освіти Віктор Громовий в ефірі телеканалу "Україна 24".

"Колись американський секретар з держосвіти сказав фразу: найкраще, що сталося з американською системою освіти штату Луїзіана за останні 100 років, це ураган "Катріна", тому що він знищив фізично ті школи, і їм довелося будувати їх по-новому. Найкраще, що сталося з українською освітою за останні 100 років, – це епідемія коронавірусу. Вона змусить нас нарешті відмовитись від традиційної класно-урочної системи та зробити реальністю задекларовані індивідуальні освітні програми, індивідуальні освітні траєкторії учнів", — сказав він.

Читайте також: Як скласти ЗНО: вчитель дав прості поради абітурієнтам

Експерт розповів, що саме треба змінити у програмах навчання.

Не тільки й не стільки шляхом дистанційного навчання нам треба буде запроваджувати індивідуальні освітні програми за допомогою механізму тьюторства (тьютор - наставник, репетитор - Ред.). Нам треба буде навчитися робити тьюторіали — індивідуальні та групові. Нам треба буде вчити тьюторським компетенціям тих же батьків, які теж тепер не розглядатимуть школу просто як камеру для зберігання (дітей — Ред.) на час своєї роботи. Велика попереду робота для перебудови системи освіти, щоб вона стала більш людяною та індивідуально орієнтованою. Це чудовий шанс для української освіти", — заявив він.

Популярні відео

Нагадаємо, через пандемію коронавірусу та впровадження карантину навчання у школах з березня проводилося вдома за допомогою онлайн-уроків.

Джерело Україна 24 Теги