У МОЗ пояснили, чому не потрібно тестувати на коронавірус тих, хто в'їжджає в країну

Заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко розповів, що Україна не буде проводити тотальне ПЛР-тестування всіх, хто  повернувся з-за кордону

У МОЗ пояснили, чому не потрібно тестувати на коронавірус тих, хто в'їжджає в країну

Україна не буде проводити тотальне ПЛР-тестування всіх, хто  повернувся з-за кордону, тому що це економічно необґрунтовано. Про це заявив заступник міністра охорони здоров'я, головний санітарний лікар Віктор Ляшко на брифінгу.

"Чому не проводимо тотальне тестування? У цьому немає сенсу, адже є поняття" інкубаційний період ". Це не буде економічно і епідемічно обґрунтовано", — сказав він.

Ляшко зазначив, що єдиним рішенням в цьому випадку буде напрямок всіх, хто в'їжджає в Україну, на обсервацію.

"Вчора уряд постановив зобов'язати всіх прибулих в Україну проходити обсервацію в місцях, визначених обладміністраціями. Крім того, постанова зобов'язує самоізолюватись всіх контактних. Якщо самоізоляцію не можна забезпечити в домашніх умовах, вони будуть відправлені на обсервацію", — заявив Ляшко.

За даними Центру громадського здоров’я, станом  на ранок 30 березня в Україні 480 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 11 летальних, 6 пацієнтів одужало. За добу було зафіксовано 62 нових випадки.

Теги