"Маски повинні з'явитися в аптеках": в МОЗ назвали терміни

Заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко розповів, як готуються лікарні до спалаху COVID-19 і коли привезуть тест-системи для діагностики

"Маски повинні з'явитися в аптеках": в МОЗ назвали терміни

Станом на ранок 19 березня в Україні зареєстровано 16 випадків захворювання на коронавірус, які підтверджені в лабораторіях.

Про ситуацію в Україні у зв'язку з коронавірусом розповів на брифінгу МОЗ заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко.

За його словами, найбільше випадків зафіксовано в Чернівецькій області — 10, один випадок в Житомирській області з летальним наслідком, два в Київській області, один випадок в Донецькій області, і два в Києві.

Зараз 16 лабораторій мають тести для визначення коронавірусом. Найближчим часом очікується нова поставка комплектів для діагностики коронавірусу, зазначив Ляшко. Також на українському ринку є швидкі тести. Експрес-тести, які дозволяють діагностувати коронавірус у ліжка хворого, є не тільки в державних, а й у приватних медичних закладах. Заступник міністра запевнив, що велику партію експрес-тестів у МОЗ очікують у суботу-неділю.

"Готувати систему охорони здоров'я в Україні розпочали ще з моменту сплеску вірусу в Китаї. Зараз ми переходимо на новий етап планування і перепрофілювання закладів охорони здоров'я. Днями ми презентуємо інтерактивну мапу, яка буде чітко показувати, як розгортаються ліжка і перепрофілюються лікарні", — зазначив Віктор Ляшко.

За словами заступника голови МОЗ, в Україні прогнозується, що 80% хворих перехворіють на легкі форми. Для таких пацієнтів допомога буде надаватися амбулаторно в умовах самоізоляції. "Для інших 20% госпіталізації ми вже чітко все спланували, — запевнив він.

Крім того, Ляшко розповів про ситуацію з медичними масками та іншими засобами захисту.

"Наприкінці січня ми звернулися до закладів охорони здоров'я і запитали інформацію про наявність засобів індивідуального захисту. Виявилося що в різних областях до цього питання ставляться по-різному, тому МОЗ запровадило свою методику розрахунку. Наразі відбувається низка перемовин з державами щодо поставки обладнання", — розповів Ляшко.

Також заступник міністра розповів, що Україна стикнулася з глобальним дефіцитом засобів захисту, який є у світі. Тому уряд прийняв жорсткі обмеження, зокрема, на експорт засобів індивідуального захисту.

"Ми зустрічалися з вітчизняними виробниками масок, тому найближчим часом очікується значне поповнення, в п'ятницю-суботу маски повинні з'явитися у вільному доступі в аптечних мережах. Можливо, не у всіх. Але ми працюємо над тим, щоб забезпечити захист українців", — сказав Ляшко.

Крім того, він прокоментував питання про проведення служб у церквах: "МОЗ в черговий раз закликає усіх утримуватись від пересувань і залишатися вдома, оскільки це одна з гарантій запобігання зараження. Ми негативно ставимося до всіх заходів, які призводять до масового скупчення населення, особливо в закритих приміщеннях, тому ніяких масових заходів не повинно бути".

Також Ляшко порекомендував українцям відмовитися від планових госпіталізацій та операцій.

Нагадаємо, в Україні до 3 квітня діє карантин через поширення коронавірусу СOVID-19. 16 березня уряд тимчасово зупинив роботу метрополітенів по всій країні, а також скасував авіа, залізничне та автобусне сполучення між містами та областями України. Міські перевезення тепер можуть здійснюватися у режимі до 10 осіб у маршрутних таксі, до 20 — тролейбусах, автобусах, вагонах трамваю. Скасовані масові заходи, не працюють кафе, ресторани, ТРЦ, розважальні заклади.

Перші у світі випадки захворювання на пневмонію, викликану новим коронавірусом, почали фіксувати у Китаї із грудня 2019 року. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) визнала спалах нового коронавірусу СOVID-19 пандемією.

Теги