Що робити, якщо заборгували державі під час карантину - порада економіста

Експерт Київської школи економіки вважає, що краще не зв'язуватися з чиновниками, які "діють топорно"

Що робити, якщо заборгували державі під час карантину - порада економіста

Керівник з політичних питань Київської школи економіки Павло Кухта порадив, як бути в разі, якщо за час карантину в людини накопичився борг перед державою.

Про це він сказав в ефірі телеканалу "Україна 24".

"Ніколи не залишайте боргів перед державою, не давайте їм висіти, оскільки чиновники діють алгоритмічно. Ви винні - вони будуть вибивати. Податкова, принаймні, чітко дасть вам документи, скаже: платіть далі, а якщо хочете оскаржити - у вас є привід. В принципі, карантин може бути і форс-мажором, до речі, Рада дозволила його так визначати", - сказав експерт.

Популярні відео

Читайте також: У Києві накопичилися мільярдні борги за комунальні послуги

Кухта нагадав, що карантин може бути аргументом, якщо справа дійде до суду.

"Якщо ви не змогли виплатити заборгованість через карантин, для суду це має виглядати аргументом. Людина, особливо літня, що, повинна була вийти з дому і померти, щоб виплатити цей борг? Моя порада як людини, яка довго працювала в державі: не тягніть з цими заборгованостями! Чиновники - це не бізнес, який може увійти в ваше становище, вони діють топорно, цьому є причина - над ними завжди висить прокурор, який теж діє топорно, він спробує їх посадити, якщо щось порушать", - сказав Кухта.

Нагадаємо, заступник міністра розвитку громад і територій України Наталія Хоцянівська в ефірі каналу "Україна 24" розповіла, що в Україні на період карантину заборонено припинення надання житлово-комунальних послуг для споживачів у разі наявності заборгованості за комуналку.

Джерело Україна 24 Теги