Реформа Нацполіції: Деканоїдзе назвала головні розчарування

Колишня голова Нацполіції прокоментувала п'ятиріччя від дня її створення

Реформа Нацполіції: Деканоїдзе назвала головні розчарування

Колишня очільниця Національної поліції України Хатія Деканоїдзе в ефірі телеканалу "Україна 24" заявила, що правоохоронна реформа в Україні далека від завершення, і оцінила її поточні результати "на трійку".

"Коли все починалося, я пам'ятаю всіх молодих людей, які хотіли служити. Ми набрали 15 тис. осіб - недосвідчених, але ми зробили нову концепцію. До речі, реформа визнана у всьому світі. Далі ставало важче, другий етап реформування - кримінальний блок - є для поліції важливим фактором. Там система була стара, ми почали переатестацію, і перед нами постало питання - переатестовувати по-справжньому, або, як зробив Путін, просто перейменувати міліцію на поліцію. Ми обрали перший варіант", - розповіла вона, коментуючи п'ятиріччя від дня створення Нацполіції.

Популярні відео

Читайте також: Від Врадіївки до Кагарлика: що сталося з копами-фігурантами гучних злочинів

Водночас, ексголова Нацполіції зазначила, що серед правоохоронців, які не пройшли атестацію, 93% поновилися через суди.

"Найбільший мій біль - окремо реформувати поліцію неможливо, це потрібно робити разом з усією правоохоронною системою, це аксіома. Дуже боляче, що досі є питання в українському суспільстві до верховенства права та кримінальної юстиції. Думаю, що реформа ще не завершилася, а якщо оцінювати те, що зроблено, це десь "трійка" за 5-бальною системою", - вважає Деканоїдзе.

Нагадаємо, раніше заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко в ефірі телеканалу "Україна 24" пояснив, чим поліція краща за міліцію.

Джерело Україна 24 Теги