Введення миротворців на Донбас може бути в двох варіантах — віцепрем'єр

Віцепрем'єр Олексій Резніков розповів про звичний та безпрецедентний варіанти введення миротворців

Введення миротворців на Донбас може бути в двох варіантах — віцепрем'єр

Про можливість введення миротворців на територію Донбасу розповів віцепрем'єр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков в ефірі каналу "Україна 24".

"Чи можливе введення миротворців у ситуації, коли ми маємо сьогодні гібридну війну на Сході України. Я б сказав, що імовірність введення миротворців може бути у двох варіантах. Варіант більш відомий світові – це миротворці ООН, але для цього треба відповідне рішення Радбезу ООН і спочатку призначення оціночної місії ООН, яка б змогла оцінити та далі рапортувати в ООН наслідки місії для прийняття наступного рішення", — сказав він.

Читайте також: Нормандський саміт у Берліні може відбутися - Резніков назвав умови

Другий варіант, за його словами, — це контингент ОБСЄ.

"В положеннях про ОБСЄ існує імовірність введення контингенту миротворців ОБСЄ. Такого у світі ніколи не робилося, але юридично така можливість існує, особливо у зв’язку з тим, що є міжнародний збройний конфлікт між Росією та Україною. ОБСЄ може ухвалити таке рішення шляхом консенсусу мінус два. Тобто дві сторони конфлікту не приймають рішення в такому голосуванні. Це поки що безпрецедентна ідея, її до цього не було. Сьогодні ми маємо гібридну війну, відповідно, не може бути стандартних рішень", — сказав він.

Популярні відео

Раніше експерт розповів про абсурдні умови Росії у перемовинах щодо Донбасу.

Джерело Україна 24 Теги