Скандал навколо відомого медіахолдингу: конкурс на управління УМХ назвали незаконним

Експерти заявляють про "приховану позаконкурсну передачу ліцензій на мовлення"

Скандал навколо відомого медіахолдингу: конкурс на управління УМХ назвали незаконним

Скандал розгорівся навколо конкурсу на управління "Українським медіахолдингом" (УМХ), який раніше належав бізнесмену-втікачу Сергію Курченку. Керівника холдингу шукало Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА). Проте не всі учасники медіаринку змогли взяти участь у конкурсі. Експерти та учасники медіаринку заявляють, що цей конкурс порушує українське законодавство.

Як повідомляє у своєму сюжеті телеканал "Україна 24", загалом у складі УМХ кілька десятків засобів масової інформації - відомі радіостанції, інтернет-сайти та друковані видання. Раніше всі вони належали скандальному бізнесмену Сергію Курченку, та після його втечі до Росії медіаактиви заарештували і за рішенням суду передали Агентству з розшуку та менеджменту активів.

Популярні відео

У червні АРМА почало шукати для холдингу управителя, оголосили конкурс, який тривав до 3 липня. Перший етап конкурсу передбачав прийом документів від компаній, які бажають управляти активом. Почалася справжня боротьба за потужний медіаресурс, заявки подали шість компаній, зокрема товариство "1+1 Інтернет", що входить до холдингу "1+1 Медіа". Інші учасники невідомі.

Але в учасників ринку виникло питання, чи законний цей конкурс. Як виявилося, не було конкретного переліку, на яких умовах АРМА передає цей актив майбутньому управителю. Найголовніше - згідно з законом України про телебачення і радіомовлення подібні конкурси має проводити лише Нацрада з питань телебачення і радіомовлення.

"Закон про телебачення і радіомовлення взагалі не знає про можливість таких конкурсів, про передачу саме в такий тип управління медійних компаній, які володіють відповідними ліцензіями Нацради", - заявив перший заступник голови Нацради з питань телебачення і радіомовлення Валентин Коваль.

Тобто ліцензії, передані активам медіахолдингу, мали передати саме Нацраді, а те, що провело АРМА, можна вважати альтернативним конкурсом, не передбаченим законодавством, йдеться в сюжеті.

Такий розвиток подій здивував та викликав занепокоєння у багатьох учасників ринку. Зокрема, "Медіа Група Україна" заявляє, що цим альтернативним конкурсом АРМА порушує закон України "Про телебачення та радіомовлення", і його результати вимагає скасувати.

"Такий конкурс є прихованою позаконкурсною передачею ліцензій на мовлення, що прямо заборонено законом. Окрім того, умови конкурсу на управління активами "Українського Медіа Холдингу" не враховують інші вимоги та обмеження, передбачені Законом "Про телебачення і радіомовлення", зокрема щодо структури власності телерадіоорганізації. Отже, конкурс на управління активами, який оголошено АРМА, претендує на статус альтернативного, не передбаченого законодавством надання права на мовлення. Вважаємо, що за таких обставин результати конкурсу та сам конкурс мають бути скасовані", - йдеться у заяві "Медіа Група Україна".

Цю тезу підтримує керівництво комітету Верховної Ради з питань свободи слова.

"Сьогодні ми не можемо інакше оцінювати обставини, що склалися, як спробу оминаючи закон фактично передати певні ліцензійні права і можливість використання активів УМХ зацікавленим особам. Все це робиться в обхід процедур і норм, які чітко виписані в чинних законах України", - заявив голова парламентського комітету з питань свободи слова Нестор Шуфрич.

Джерело Україна 24