У Авакова розповіли, як телефонні шахраї обдурюють українців

Найчастіше зловмисники телефонують з окупованих територій

У Авакова розповіли, як телефонні шахраї обдурюють українців

Українці все частіше стають жертвами телефонних шахраїв, які намагаються видурити в них гроші під різними приводами.

Про це розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" радник міністра внутрішніх справ Арсена Авакова Іван Варченко.

У студію телеканалу зателефонував глядач і поскаржився, що перерахував телефонним шахраям значну суму грошей за купівлю товару, який він врешті так і не отримав. У відповідь Варченко заявив:

"Шахрайство за допомогою телефону та інших електронних на сьогодні можливостей - це доволі поширене явище. Злочинний світ не стоїть на місці, він використовує всі можливості для того, щоб скористатися легковажністю або недостатньою освіченістю наших людей, і таким чином вкрасти в них гроші".

Популярні відео

За його словами, у правоохоронців доволі багато подібних звернень, проте немає 100% способу протидії такому шахрайству, оскільки "до вас мають права телефонувати громадяни, зокрема ті, які мають злочинні наміри".

"Найчастіше подібні дзвінки ми фіксуємо або з окупованих територій України, з території Автономної Республіки Крим, з місць ув'язнень на цих територіях... Поліція фіксує, що, наприклад, цей злочинець здійснив телефонний дзвінок з міста Донецька з в'язниці такої-то. Але ми не маємо можливості працювати з цією територією", - пояснив радник Авакова.

Читайте також: В інтернеті орудують шахраї — адвокат назвав найпоширеніші хитрощі

Також Варченко повідомив, що поліція має змогу притягти телефонних шахраїв до відповідальності приблизно у третині випадків.

"Громадяни, будьте дуже уважними, коли перераховуєте комусь гроші. Впевніться, що ви маєте справу з живою людиною, яка відповідає за свої слова", - додав він.

Нагадаємо, раніше житель Одеси Віктор Стрєлков розповів телеканалу "Україна 24" про новий спосіб крадіжки грошей із банківських карт.

Джерело Україна 24 Теги