Росії потрібні такі провокації — політолог про інцидент на Донбасі

Експерт розповів, чим відрізняється трагедія на Донбасі від схожих випадків

Росії потрібні такі провокації — політолог про інцидент на Донбасі

У недавньому вбивстві медика на Донбасі є три важливих моменти. Про це заявив політолог Олег Саакян в ефірі телеканалу "Україна 24".

"Є кілька обставин. Такі події відбувалися і раніше, але чітко це задокументовано під камери вперше. І фактично так зухвало в медіа не потрапляли.

Другий момент — ескалація протистояння. Російська Федерація не прикручує гучність війни, а навпаки, посилює її. Якщо ми подивимося на події за останні пів року і порівняємо з 2-3 роками раніше, то зараз вона вища. Росія намагається тиснути на українську владу і змушувати її до однозначних рішень.

Третій момент — що в нормандському форматі, в Мінську трохи розкладка сил змінилася. Востаннє Росія брала паузу на те, щоб сформувати свою позицію у відповідь на узгоджену позицію України, Франції та Німеччини. Також ми бачимо, що вторять представники Німеччини про те, що Мінські угоди — це не священна корова, і їх можна змінювати. Спочатку безпека, а потім політичне врегулювання. Для Росії ця ситуація неприємна, і вони намагаються конвертувати силу зброї в дипломатичне посилення", — сказав він.

Популярні відео

Саакян назвав причину, з якої Росії була потрібна подібна провокація.

"Це фактично військовий злочин, який документується і який буде використаний на різних майданчиках, тому що коли дається коридор тиші для евакуації тіл загиблих, надівається білий одяг, і після цього з кількох точок обстрілюють цих людей, це нагадує Дебальцеве та інші котли.

Очевидно, що з російського боку це була абсолютно запланована історія, і не зараз, то пізніше вона була б реалізована. Росії потрібні такі провокації, щоб підвищувати гучність війни, щоб формувати на окупованих територіях відчуття обложеної фортеці та говорити, що всі між собою пов'язані кров'ю ", - сказав він.

Раніше експерт розповів, як повинна реагувати Україна на вбивство своїх військових на Донбасі.

Джерело Україна 24 Теги