Українців попередили про небезпечні продукти з "сюрпризом": що треба знати

Експерт порадив не купувати продукти в місцях стихійної торгівлі

Українців попередили про небезпечні продукти з "сюрпризом": що треба знати

У літній сезон на прилавках магазинів зростає кількість продуктів з пліснявою, яка розвивається через неналежні умови зберігання.

На які продукти покупцям варто звертати підвищену увагу, розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" виконавчий директор Союзу споживачів України Максим Несміянов.

Читайте також: Товари в інтернеті: як безпечно купувати онлайн

За його словами, пліснява часто зустрічається в ягодах:

"Ви підходите, дивитеся, що плісняви на ягодах немає, і берете їх. Треба їх перебирати й дивитися. Продавець бачить, що в лотку утворилася пліснява, він пару ягідок викинув і продає. Ми розуміємо, що він "айсберг" зняв, а сама пліснява залишилася. Приносите додому - і у вас весь контейнер у плісняві. Якщо у вас поруч продукти відкриті зберігаються, то ви отримуєте один і другий лоток з пліснявою. Треба перебирати товар і дивитися, коли він зроблений. Приходиш у супермаркет - ягоди зберігаються без холодильника. Вони за умовами зберігання повинні бути +4...+12 градусів. Умови зберігання не дотримуються, товар псується".

Несміянов закликав не купувати продукти в місцях стихійної торгівлі. За його словами, такі люди ділять ризик з продавцем навпіл - "тільки ти втрачаєш здоров'я, а він лише покупця".

"Крім ягід, також покривається пліснявою сир. Щоліта величезне списання сиру... Неякісна сировина або неправильно обробляють ножі. Також хліб - якщо порушили технологічний процес, упакували теплий хліб, він там "спітнів" і після цього швидко заростає пліснявою", - розповів експерт.

Читайте також: Заморожена риба на ринках - експерти розповіли, в чому небезпека

Нагадаємо, раніше виконавчий директор Союзу споживачів України Максим Несміянов в ефірі телеканалу "Україна 24" порадив, що потрібно робити в разі, якщо покупець випадково пошкодив товар у магазині.

 
Джерело Україна 24 Теги