"М'яч на іранській стороні": у МЗС розповіли про перемовини щодо збитого літака МАУ

Заступник міністра внутрішніх справ розповів, чим завершився перший етап перемовин з Іраном

"М'яч на іранській стороні": у МЗС розповіли про перемовини щодо збитого літака МАУ

Іран заявив про готовність до проведення другого раунду переговорів у жовтні щодо компенсацій для сімей загиблих в авіакатастрофі 8 січня. Заступник міністра закордонних справ Євген Єнін розповів в ефірі телеканалу "Україна 24", як пройшов перший раунд перемовин.

"Ми домагалися переговорів з січня цього року, неодноразово направляли іранській стороні відповідні ноти з датою і місцем початку перемовин. Нарешті цей момент настав. Ми задоволені тим фактом, що іранська сторона підтвердила свою готовність слідувати всім міжнародним зобов'язанням у рамках міжнародних конвенцій. Йдеться про Чиказьку конвенцію, Монреальську конвенцію. Але насамперед для нас є важливим встановлення істини у цій справі, і ми назвали іранській стороні цілу низку проблемних питань, що хвилюють нас", — сказав він.

Читайте також: "Іран водить Україну за ніс": політолог про ситуацію із катастрофою літака МАУ

Заступник голови МЗС також додав, що компенсації будуть після остаточних результатів розслідування.

"М'яч зараз знаходиться на іранській стороні, всіх цікавить обсяг компенсацій. Хочу ще раз підкреслити, що компенсації будуть розраховуватися виключно після того, як українська сторона отримає повну інформацію про обставини інциденту, притягнення винних до відповідальності та вибачень іранської сторони", — сказав він.

Раніше ексміністр МЗС Павло Клімкін в ефірі телеканалу "Україна 24" прокоментував переговори про компенсацію за збитий в Ірані український літак.

Нагадаємо, літак компанії МАУ Boeing 737, що здійснював рейс "Тегеран - Київ", розбився вранці 8 січня 2020 року відразу після вильоту з аеропорту. Всі 167 пасажирів і 9 членів екіпажу загинули. 11 січня іранська влада визнала, що Boeing помилково збили іранські військові.

Джерело Україна 24 Теги