"Кожен день стає для нас небезпечним": військовий експерт про перемир'я на Донбасі

Ситуацію на Донбасі складно назвати режимом тиші

"Кожен день стає для нас небезпечним": військовий експерт про перемир'я на Донбасі

Як проходить перемир'я на Донбасі, яке почалося 27 липня, розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" військовий експерт Сергій Грабський.

"Якщо у нас є поранений, з військової точки зору це не можна назвати режимом тиші. Так само точно не можна назвати режимом тиші провокаційні обстріли, які ведуться. Або вони ведуться, або не ведуться. Це не режим тиші з військової точки зору, без політичної оцінки. Це продовження конфлікту малої інтенсивності", — сказав він.

Читайте також: "Це смішно": військовий експерт про нову гучну заяву Росії щодо Донбасу

За словами експерта, після паузи українським військовим доведеться відновлювати всю систему розвідки.

"Якщо ми зупиняємо розвідку, удосконалення наших інженерних позицій, переміщення військ, поповнення запасів, — ми об'єктивно втрачаємо оперативну ініціативу, що негативно може позначитися на наших підрозділах. Складно оцінити, що ми вже втратили. Тому потрібно говорити про зменшення негативних наслідків - цей період, за різними оцінками, може становити від тижня до місяця.

Потрібно заново відновити систему технічної розвідки, повітряної розвідки, систему постачання боєприпасів, розгортання техніки на позиції - це великий комплекс завдань, кожен день стає для нас дуже небезпечним", — сказав він.

Нагадаємо, 27 липня почалося вже 29-е за рахунком перемир'я на Донбасі. Бойовики ОРДЛО за цей час порушували режим припинення вогню 14 разів.

Джерело Україна 24 Теги