В Україні з'явиться "чорний список" осіб, причетних до тероризму: нові деталі

Фігуранти списку перебуватимуть під постійним наглядом

В Україні з'явиться "чорний список" осіб, причетних до тероризму: нові деталі

Ексспівробітник Служби безпеки України Іван Ступак в ефірі телеканалу "Україна 24" розкрив подробиці створення в Україні бази даних осіб, причетних до тероризму.

"У проєкті закону про СБУ, який зараз знаходиться у Верховній Раді, є норма, що СБУ має право на підставі рішення суду вносити до списку організації та визначати їх як терористичні. А також вносити до цього списку фізичних осіб, які причетні до фінансування тероризму. Тобто вже буде законодавчо такий відокремлений список", - сказав Ступак.

Читайте також: Буде багато питань - юрист про захоплення банку в Києві

За його словами, обговорюється питання щодо заходів впливу на фігурантів списку:

"Тут можна провести аналогію, як з наркотичними засобами - є список, залишилося тепер тільки знайти, як впливати на цих людей. Ми їм відрізаємо, наприклад, банківські рахунки, щоб вони не могли ними користуватися, не могли профінансувати тероризм. Або вони знаходяться під постійним пильним наглядом з боку спецслужб".

Раніше Кабінет міністрів затвердив порядок формування переліку осіб, які пов'язані з терористичною діяльністю або відносно яких застосовані міжнародні санкції.

Читайте також: Звільнення захопленого банку в Києві: експерт назвав помилку силовиків

Нагадаємо, у Києві 3 серпня чоловік погрожував підірвати банк у бізнес-центрі "Леонардо" на вулиці Володимирській. За інформацією МВС, злочинець - виходець з Узбекистану Сухроб Карімов, 1988 року народження.

СБУ затримала Карімова. Жінка, керівниця банку, яка перебувала всередині, не постраждала.

Також з'явилося відео затримання столичного терориста.

Джерело Україна 24 Теги