Захоплення банку в Києві: юристка пояснила складність із запобіганням терактам

Кримінологиня розповіла про відповідальність спецслужб за запобігання надзвичайним ситуаціям

Захоплення банку в Києві: юристка пояснила складність із запобіганням терактам

Чоловіка, який погрожував підірвати банк у Києві, не могли притягти до відповідальності за агресивні дописи у соцмережах. Про це розповіла юристка-кримінологиня Анна Маляр в ефірі телеканалу "Україна 24".

За попередньою інформацією, в соціальних мережах Сухроб Карімов писав повідомлення з радикальними закликами. Як підкреслює Маляр, саме по собі це зазвичай не є причиною для затримання.

"Немає підстав затримувати людину, якщо вона висловлює будь-що, окрім закликів до повалення державного устрою або погроз на адресу президента. Коли самі слова вже є складом злочину. В інших ситуаціях ми не можемо людині закидати, що вона вчиняє злочин або готується до нього, тому що вона завжди може сказати "Ні, я пожартувала". Тому повинні бути докази", — сказала вона.

Читайте також: В Україні з'явиться "чорний список" осіб, причетних до тероризму: нові деталі

Маляр пояснила, у чому могла бути складність щодо запобігання випадку в Києві.

"Тероризм буває організованою групою або індивідуальними актами. Коли ми говоримо про групу, там все зрозуміло, особливо якщо є політичне або релігійне підгрунтя — все це має бути в розробці, і спецслужби винуваті, якщо вони це не виявили. Коли говоримо про божевільного одинака, це робити вкрай складно, особливо якщо в нього не було посягань до цього, не було кримінальної історії. Бо в Луцьку у терориста була кримінальна історія, і за ним мали стежити. А тут, якщо в нього нічого не було, то це складно. Якщо він вів соціально корисне життя, працював, годував дітей — то які питання?", — сказала вона.

Нагадаємо, у Києві 3 серпня чоловік погрожував підірвати банк у бізнес-центрі "Леонардо" на вулиці Володимирській. Поліція оголосила в центрі Києва спецоперацію "Грім". Злочинця затримали. За попередньою інформацією МВС, злочинець — виходець з Узбекистану Сухроб Карімов, 1988 року народження.

Як виявилося, за кілька днів до захоплення банку він писав агресивні дописи, в яких закликав до джихаду проти "невірних".

Джерело Україна 24 Теги