Безпеку в потягах ніхто не гарантує – експерт про напад на Лугову

У потязі жертва нападника може розраховувати лише на власні сили, вважає Сергій Пархоменко

Безпеку в потягах ніхто не гарантує – експерт про напад на Лугову

В Україні після ліквідації транспортної міліції ніхто не може гарантувати безпеку пасажирів потягів.

Про це розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" експерт з безпеки Сергій Пархоменко, коментуючи резонансну історію з жорстоким побиттям і спробою зґвалтування пасажирки потягу Київ-Маріуполь Анастасії Лугової.

"Ситуація патова після того, як знищили транспортну міліцію. Було мало подібних випадків – і вирішили, що цей підрозділ не потрібен. Надалі безпеку пасажирів мала забезпечувати "Укрзалізниця", але вони, мабуть, вирішили, що це недоцільно, життя і безпека людей не є важливими, а важливо - просто заробляти гроші", - заявив він.

Читайте також: Не треба терпіти знущання – психологиня дала поради жертвам насильства

За словами експерта, зараз за безпекою людей у потягах взагалі ніхто не слідкує.

"У таких страшних випадках, як було з цією жінкою, що можна робити? Можна гучно кричати, кликати на допомогу, сподіваючись, що сусіди з інших купе допоможуть їй врятуватися від нападника. Як варіант – можна смикнути за стоп-кран, привернути до себе увагу – і фактично більше нічого, розраховувати лише на власні сили", - пояснив Пархоменко.

Читайте також: "Сіла і почала качати права": озвучено нову версію бійки у маршрутці в Дніпрі

Як відомо, в ніч на 1 серпня в купе потягу Київ-Маріуполь вдерся зловмисник, жорстко побив пасажирку Анастасію Лугову і намагався зґвалтувати її на очах у малолітнього сина. Жінці ледь вдалося вирватися. Поліція затримала злочинця вранці на вокзалі в Києві.

Транспортна міліція не супроводжує потяги вже 8 років. Її скасували у 2012 році, аргументуючи низькою ефективністю.

 
Джерело Україна 24 Теги