У виші йде все більше людей - заступник міністра озвучив цифри і дав пораду пільговикам

Заступник міністра освіти розповів, що в поточному році зріс відсоток абітурієнтів

У виші йде все більше людей - заступник міністра озвучив цифри і дав пораду пільговикам

Заступник міністра освіти Андрій Вітренко в ефірі каналу "Україна 24" розповів про хід вступної кампанії до вищих навчальних закладів.

"Почалася реєстрація електронних кабінетів, на сьогодні 125 тис. кабінетів вступників на базі повної середньої освіти і 35 тис. вступників до магістратури. Кампанія відкладена на місяць у зв'язку з пандемією, крім того, є така особливість, що дозволено електронний вступ і для пільгових категорій. Якщо ви маєте право на пільгу, ви можете прийти в будь-який заклад вищої освіти і зареєструвати право на пільгу, не обов'язково це має бути заклад, до якого ви хочете вступати", - сказав заступник міністра.

Читайте також: Навчання в школах і вишах зміниться через карантин: що чекає на учнів з 1 вересня

Вітренко зазначив, що поточного року кількість абітурієнтів зросла.

"Це перший рік, коли кількість абітурієнтів зростає, вона збільшилася приблизно на 11%. Також це перший рік, коли ми отримали більше бюджетних місць, приблизно на 7%, є дуже великий запит на бюджетну форму навчання", - сказав чиновник.

Читайте також: Виші можуть перейти до нової форми навчання - експерт розповів про причини

На думку Вітренка, "карантин спростив процес вступу".

"Карантин полегшив процес, є кілька опцій подачі документів, з'явилася можливість електронного кабінету. Минулого року 98% абітурієнтів скористалися електронними кабінетами. Друга опція - можливість переслати свої документи через "Укрпошту", і третя - через систему електронної пошти на офіційну пошту закладу", - розповів заступник міністра.

Нагадаємо, раніше ексміністр освіти Лілія Гриневич розкритикувала в ефірі телеканалу "Україна 24" рішення влади дозволити дітям з Криму та ОРДЛО вступати до вишу без зовнішнього незалежного оцінювання.

Джерело Україна 24 Теги