"Не бунт, а захист інтересів": мер українського міста пояснив бойкот карантину

Через карантин економіка Тернополя опинилася "на колінах", заявив мер Сергій Надал

"Не бунт, а захист інтересів": мер українського міста пояснив бойкот карантину

Влада Тернополя не стала посилювати адаптивний карантин, всупереч вимогам МОЗ, оскільки економіка міста перебуває в критичному стані і невдоволення місцевих жителів зростає.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів мер Тернополя Сергій Надал.

Читайте також: У лікарнях України серйозна проблема: ексміністр розповіла, що робити

Мер наполягає, що його дії - "не бунт, а захист інтересів тернополян".

"Коли інформація з'явилася в ЗМІ, людей це просто обурило. Всі бачать через ЗМІ, скільки хворих, померлих. Ми прекрасно знаємо, що в Тернополі показники набагато краще. І в той час, коли ситуація в сусідніх містах-мільйонниках гірша, нам роблять просто транспортну блокаду", - обурився він.

Як зазначив Надал, люди готові дотримуватися правил, запроваджених МОЗ, але не хочуть сидіти вдома.

"Багато чого втратили, економіка міста на колінах, люди були у складних умовах, вони хочуть ходити на роботу, отримувати зарплату, годувати сім'ї. Градус кипіння був настільки високий, що іншого рішення міськрада просто не могла ухвалити", - пояснив мер.

Читайте також: Коронавірус зіпсував відносини між центральною та місцевою владою — політолог

З 1 серпня Україну поділено на чотири умовні кольорові зони за рівнем захворюваності на коронавірус — зелену, жовту, помаранчеву і червону. Відповідно, вживатимуться різні карантинні заходи.

Луцька міськрада відмовилася зупиняти громадський транспорт і закривати громадські заклади у зв'язку з внесенням міста до так званої "червоної зони" щодо коронавірусу. До аналогічних дій вдалася влада Тернополя.

Голова МОЗ Максим Степанов вважає, що місцева влада має право тільки посилювати карантин, а не послаблювати. В ефірі телеканалу "Україна 24" Степанов заявив, що регіонам, які потрапили до "червоної зони", але відмовилися посилювати адаптивний карантин, загрожує режим надзвичайної ситуації.

7 серпня Центральна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС) виключила Луцьк і Тернопіль з "червоної зони".

Джерело Україна 24 Теги