Небезпечні атракціони: українцям пояснили, як не наражати дітей на ризик

Батьки повинні особисто перевіряти якість обладнання на атракціонах, куди вони пускають дітей

Небезпечні атракціони: українцям пояснили, як не наражати дітей на ризик

Більшість атракціонів, які працюють в Україні, не відповідають правилам безпеки й можуть нести загрозу для дітей.

Про це розповіла в ефірі телеканалу "Україна 24" незалежна експертка з безпеки дітей Олена Лізвінська. Вона дала кілька порад батькам, як уникнути ризиків.

"Якщо ми заходимо туди, перший момент, який повинен нас насторожити - відсутність підтверджувальних документів. Другий момент - зношене обладнання, неадекватна реакція з боку персоналу. Третій момент - стан обладнання. Якщо персонал каже - все відмінно, ми вже 10 років працюємо - подивіться, чи так це", - розповіла експертка.

Читайте також: "Це порушення": експерт розповів, як не попастися на відомі хитрощі магазинів

За словами Лізвінської, на всіх атракціонах необхідно вимагати квитки.

"Як довести, що дитина травмувалася саме на цьому батуті, що вона не впала поряд з гіркою, не випала з коляски? Повірте моєму досвіду, що власники цих атракціонів, якщо щось станеться, будуть всіляко розповідати, що це не у них. Винні будуть всі, крім власників атракціонів", - пояснила вона.

Експертка рекомендувала батькам особисто дивитися, наскільки якісне обладнання на атракціонах, куди вони пускають дітей, перевіряти наявність пасків безпеки. Вона зазначила, що більшість атракціонів в Україні купуються вже вживаними.

Також Лізвінська порадила не захоплюватися батутами.

"Канадська академія педіатрії не рекомендує захоплюватися батутами дітям віком до 6 років. Як дворічна дитина може комфортно без ризиків для здоров'я почуватися на батуті - для мене залишається питання відкритим. Припускаю, що багато батьків не знають про це", - зазначила вона.

Нагадаємо, раніше виконавчий директор Союзу споживачів України Максим Несміянов в ефірі телеканалу "Україна 24" попередив українців про небезпечні продукти з "сюрпризом".

Джерело Україна 24 Теги