"Новий Бейрут": з'явилися подробиці про небезпечний вантаж під Одесою

Майже 10 тисяч тонн аміачної селітри зберігають просто неба

"Новий Бейрут": з'явилися подробиці про небезпечний вантаж під Одесою

В одеському порту просто неба зберігають майже 10 тисяч тонн аміачної селітри. Саме ця речовина днями спричинила потужний вибух у столиці Лівану Бейруті, який перетворив частину міста на руїни.

Як повідомляє телеканал "Україна 24" у своєму сюжеті, в порту "Південний" під Одесою селітра лежить з 2018 року за рішенням столичного Печерського райсуду. Вантаж прибув на судні "Тузла" з Грузії, але при митному оформленні товару Держекоінспекція з’ясувала, що добрива прострочені, тож суд їх заарештував.

Читайте також: Можливий теракт: експерт вказав на дивну обставину у вибухах в Бейруті

В Адміністрації морських портів (АМПУ) заявили, що зберігається речовина безпечно.

"Загалом у порту "Південний", відповідно до всіх норм та стандартів, зберігається аміачна селітра обсягом 9600 тонн. Небезпеку становить перевантаження аміачної селітри навалом. Проте такий спосіб перевалки в порту "Південний" ніколи не застосовувався", - йдеться у повідомленні АМПУ.

Селітра буває двох видів: підвищеної вибухонебезпечності та аграрна, яка захищена від займання. Вся аміачна селітра, що проходить через українські порти, мусить мати сертифікат вибухонебезпечності. Без них речовина нікуди не попрямує.

"Її б просто не взяли для перевезення на суднах, якби вона не мала відповідного пакету документів, тобто не мала б гарантії того, що вона не є вибухонебезпечною", - заявив голова Спілки виробників, імпортерів і трейдерів агрохімії Сергій Рубан.

В одеському порту речовина зберігається у спеціальних поліпропіленових пакетах – і займання майже неможливе, навіть попри те, що речовина лежить під прямими сонячними променями. В Україні виробляють 1,5 тис. тонн аміачної селітри щороку. Її використовують аграрії для добрива. За весь час жодного випадку вибуху або займання речовини не було.

Читайте також: Як живе Бейрут після страшних вибухів: подробиці від місцевої жительки

Унаслідок вибуху в Бейруті загинуло понад 150 людей, постраждали більш як 5 тисяч. Вибух зруйнував морський порт і кілька кварталів.

Стало відомо, що вибухнули 2750 тонн нітрату амонію, що зберігалися в порту з 2014 року.

Раніше політичний експерт Тарас Семенюк в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, що вибухи у Бейруті матимуть негативні наслідки для України.

Джерело Україна 24 Теги