Ефективність вакцини не можна дослідити за місяць - вчений про гучну заяву Путіна

Кандидат медичних наук вважає фейком інформацію про створення вакцини в Росії

Ефективність вакцини не можна дослідити за місяць - вчений про гучну заяву Путіна

Створення вакцини - не проблема, головне - клінічні випробування, які вимагають тривалого часу.

Про це в ефірі каналу "Україна 24" розповів кандидат медичних наук Федір Лапій, коментуючи гучну заяву президента Росії Володимира Путіна про те, що Росія першою у світі зареєструвала вакцину від коронавірусу, і його донька вже зробила щеплення.

"Створити вакцину - це не така проблема, як провести клінічні дослідження для того, щоб мати переконливі й надійні дані, що вона ефективна та безпечна. Якщо говорити конкретно про виступ президента країни-агресора - багато фейкових повідомлень від Росії ми вже отримували про те, що російських військ немає на Донбасі, і про те, що вони не країна-агресор, і що це громадянська війна... Я скептично ставлюся до заяв про створення вакцини в Росії, не стільки про створення, скільки до того, що вона була надійно досліджена, ефективність не можна дослідити за місяць", - сказав лікар.

Читайте також: На всіх не вистачить: ексміністр розповіла, кого вакцинують від коронавірусу

За словами Лапія, вивчення ефективності вимагає великої кількості людей і часу.

"За умови відсутності кризової ситуації тестування займає більше року. Перша фаза (створення вакцини - ред.) близько місяця, друга (схеми вакцинації - ред.) близько місяця, третя (випробування - ред.) - як мінімум шість місяців. Тому на початку 2020 року давали оптимістичні прогнози - кінець 2020 року, а реальний термін - 2021 рік", - сказав Лапій.

Читайте також: Коли з'явиться вакцина від коронавірусу: оптимістичний прогноз від МОЗ

Нагадаємо, в ефірі каналу "Україна 24" лікар-інфекціоніст Андрій Алферов розповів, як йде розробка вакцини від коронавірусу.

Джерело Україна 24 Теги