Вихід з імперії складний і не безкровний — історик про День Незалежності

Експерт розповів, як змінюється ідентичність нації після здобуття незалежності

Вихід з імперії складний і не безкровний — історик про День Незалежності

Складний вихід держави з імперії допомагає створити ідентичність цієї держави, заявив історик Владислав Гриневич в ефірі каналу "Україна 24" в День Незалежності України.

"Мені здається, потрібно оцінювати не історію 29-річної давнини, а історію на всій її протяжності. Ці 29 років — це лише один момент. Тільки останні 4-5 років ми зрозуміли, що вихід з імперії не безкровний, і складний, і довгий. Зараз ми знаходимося на найбільш складному, буремному та кривавому етапі війни. Завжди історія стверджує, що коли якісь країни виходять з імперії, причому криваво, це створює їхню ідентичність передусім", — сказав він.

Читайте також: День Незалежності на телеканалі "Україна 24" — святковий ефір

Історик навів як приклад зміну відносин між Великою Британією та США.

"Так було з США, які мали з Британією одну мову, релігію і так далі, і мало чим відрізнялися від британців. Після того як вони почали свій шлях до незалежності, все змінилося. І тепер ми бачимо, наскільки США мають свою специфічну ідентичність і свою історію. Зараз у них з Британією нормальні відносини, але тільки тому, що Британія дозволила й дала можливість цій країні сформуватися. Поки Росія не зрозуміє, що Україна — незалежна країна, і поки вона буде збройним шляхом її знищувати, у нас не буде ніякої дружби. Я думаю, цей процес буде не дуже швидким", — сказав він.

Раніше психолог розповів, як змінилося ставлення українців до Дня Незалежності з 1991 року.

Джерело Україна 24 Теги