Як змінилася Україна за роки незалежності: експерт назвав важливий нюанс

Українське суспільство розвивається швидше, ніж держава, вважає Олександр Солонтай

Як змінилася Україна за роки незалежності: експерт назвав важливий нюанс

В Україні громадянське суспільство за своїм розвитком все більше обганяє державу і стає запорукою виживання країни в складні часи.

Таку думку висловив в ефірі телеканалу "Україна 24" політичний експерт Олександр Солонтай, коментуючи День Незалежності України.

"Все більше й більше відокремлюються поняття "держава" і "суспільство". Можна про Україну говорити не як про державу, а як про країну, де живуть люди, які є українцями, які належать до України незалежно від етнічного походження, становлять українське суспільство. І ці складові - люди, країна, суспільство - у кращому стані, ніж держава", - вважає Солонтай.

Читайте також: День Незалежності на телеканалі "Україна 24" — святковий ефір

На його думку, українське суспільство розвивається швидше, ніж держава.

"З формальної точки зору було проголошення незалежності держави 24 серпня, хоча потім ще був і референдум, і визнання, але, в першу чергу, це була незалежність людей. І люди в цьому плані значно далі просунулися, ніж держава. Держава відстає і не встигає за суспільством. Саме тому Україна і врятована багато разів, що суспільство розуміє, що "Україна - це ми", - підкреслив експерт.

Читайте також: "В Україні рубають руки": політолог пояснив, чого боїться Росія

Нагадаємо, колишній полонений бойовиків ОРДЛО, релігієзнавець Ігор Козловський в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, що для нього означає День Незалежності України.

Джерело Україна 24 Теги