У Києві знайшли спосіб позбутися радянських символів: озвучені подробиці

В Українському інституті національної пам'яті хочуть вирішити питання цивілізовано

У Києві знайшли спосіб позбутися радянських символів: озвучені подробиці

Український інститут національної пам'яті розглядає можливості "цивілізованого вирішення питання" радянських пам'ятників, що залишилися в Києві.

Про це розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" директор УІНП Антон Дробович, коментуючи декомунізацію в Києві.

"Всі ці об'єкти (міст Патона, пам'ятник Щорсу, статуя Батьківщини-матері - ред.) - знакові для Києва, до них часто апелюють противники декомунізації. Важливо, щоб було цивілізовано вирішено питання видалення цих радянських символів. На мосту Патона зараз проводиться реконструкція, і це найбільш слушний час, там всього дві розетки з радянськими гербами, якщо їхати з лівого берега, серпи та молоти легко демонтувати, а зірки не підпадають під декомунізацію. З огляду на те, що недавно помер Патон - може, логічно було б поставити портрети обох Патонів замість цих гербів, щоб люди пам'ятали про династію вчених?" - розповів Дробович.

Читайте також: Важливо не транслювати російські фільми - історик про пам'ять про війну

Коментуючи дискусії навколо пам'ятника Щорсу, директор УІНП зазначив:

"Щорса активісти пропонують задрапірувати в чорний латекс, це переобозначення. Цей пам'ятник підпадає під закон про декомунізацію, але це художнє висловлювання, можливо, воно стане туристично привабливим. Але в будь-якому випадку треба поставити експлікацію, розповісти, хто такий Щорс, чому він там стояв. Так само треба зробити і з Батьківщиною-матір'ю. Якщо ми говоримо про демонтаж герба, ми не можемо собі дозволити ризикувати цілісністю статуї, яка є видатним твором, пам'ятником науки і техніки світового рівня".

За його словами, існують розрахунки демонтажу радянського герба, "але треба вирішити, що робити далі".

"Можна оголосити конкурс про те, що розмістити на щиті, робити проєкції, будь-що. Потрібен дозвіл Міністерства культури", - пояснив Дробович.

Читайте також: Відмова від радянських норм - мовознавець про новий український правопис

Раніше директор Інституту національної пам'яті Антон Дробович в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що в українському суспільстві змінилося ставлення до питання Другої світової війни та святкування Дня Перемоги.

Джерело Україна 24 Теги