Постанови Кабміну легко оскаржити — юрист про посилення карантину

Адвокат пояснив, чи законно уряд встановлює нові обмеження у карантині

Постанови Кабміну легко оскаржити — юрист про посилення карантину

Про покарання за порушення умов карантину в Україні висловився адвокат Євген Пронін в ефірі каналу "Україна 24". За його словами, частина постанов уряду щодо карантинних заходів вже оскаржується юристами.

"Більшість постанов Кабміну юристи вже знайшли, як оскаржити в суді. Якщо говорити саме про цю постанову, наприклад, відвідування спортивних майданчиків, то нам Конституція не дозволяє будь-яких обмежень пересування, розвитку, в тому числі фізичного розвитку. Тому я не бачу, як можна реалізувати такий пункт, як відвідування спортивних майданчиків. Або прогулянки у парках та скверах - вони не мають якогось спеціального статусу території з обмеженим доступом, тому цілком можна ходити туди гуляти.  Кожен пункт гучно звучить, але законного підґрунтя я тут не бачу", — сказав він. 

Юрист поділився своїм поглядом на те, як будуть реалізовані спроби покарання громадян за цими постановами:

"Я думаю, це все буде "на авось". Може, й будуть зупиняти людей і намагатися притягнути до відповідальності, але оскаржити це не матиме ніякої складності", — зазначив він.

Нагадаємо, 3 квітня Кабмін посилив карантин через коронавірус в Україні. Відтепер перебувати в громадських місцях без маски чи респіратора заборонено, також не можна знаходитися у парках, лісопаркових зонах та гуляти компанією більше ніж дві особи.

Теги