1 вересня в Україні: медик пояснив різні вимоги карантину до школярів

Роман Колесник розповів, у чому різниця карантинних обмежень для школярів і що потрібно робити батькам

1 вересня в Україні: медик пояснив різні вимоги карантину до школярів

У школах України 1 вересня розпочинається навчальний рік. Про вимоги до роботи шкіл в умовах карантину розповів експерт з інфекційного контролю Центру громадського здоров'я МОЗ Роман Колесник в ефірі каналу "Україна 24".

Зокрема, він пояснив, чому учням старшої школи дозволяється ходити в їдальню, в той час, як молодшим дітям рекомендують давати обіди з собою.

"Питання стоїть у тому, що діти кожного віку мають свої особливості й ми повинні їх враховувати. Старших дітей ми можемо більше контролювати, краще пояснити, вони більш організовані. Діти молодшого віку більш активні та не дуже піддаються вмовлянням, що потрібно носити маски, обробляти руки тощо. І страх перед вірусом у них не виробився, тому такі особливості. І вони активніше виділяють вірус як носії. Тому є рекомендація розділяти вікові групи", — сказав він.

Читайте також: 1 вересня: директори шкіл у жовтій і червоній зоні розповіли про початок навчального року

Колесник дав поради батькам школярів про те, як уберегти дітей від зараження.

"Потрібно звернути увагу, що батьки в першу чергу відповідають за дитину, й вони повинні провести з нею певні бесіди про правильну поведінку в школі — про контакти, обробку рук тощо. Якщо у дитини з'явилися симптоми, то потрібно повідомити про це вчителеві. І потрібно дотримуватися всього, що їм кажуть вчителі", — сказав він.

Раніше про ситуацію з початком навчання під час карантину розповіла співзасновниця громадського об'єднання "Смартосвіта" Іванна Коберник.

Джерело Україна 24 Теги