Ідеальні умови, щоб захворіти - лікар про карантин у школах і дитсадках

Епідеміолог також пояснив, чому захворюваність на COVID-19 не знизилася, коли настало літо

Ідеальні умови, щоб захворіти - лікар про карантин у школах і дитсадках

У школах і дитсадках України з настанням опалювального сезону підвищиться ризик захворіти на коронавірус, оскільки для COVID-19 створені "ідеальні умови".

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів лікар-епідеміолог, керівник Національної експертної групи з інфекційного контролю Андрій Александрін, коментуючи епідеміологічну безпеку напередодні 1 вересня.

"На сьогодні у нас, на жаль, створені ідеальні умови, як у дитячих садках, так і в школах, захворіти. Це все дуже легко пояснюється. Повернімося до шкільної програми - коли починається опалювальний сезон, ми зачиняємо всі вікна, тому що стає холодно, вмикаємо батареї, батареї починають висушувати повітря, ми дихаємо сухим повітрям, наша слизова висихає, і організм стає чутливим до всіх інфекційних патогенів", - повідомив Александрін.

Читайте також: 1 вересня в Україні: медик пояснив різні вимоги карантину до школярів

Епідеміолог пояснив, чому COVID-19 не знизив захворюваність, коли настало літо:

"У нас як такої весни не було, спочатку холодно, потім одразу спека. Ми вікна на провітрювання не відчиняли, вони були відчинені як в опалювальний сезон, потім стало спекотно - увімкнули кондиціонери, а вони працюють за принципом рециркуляції повітря... COVID-19 показав, що ця інфекція ідеально поширюється в замкнутому приміщенні".

Читайте також: 1 вересня: директори шкіл у жовтій і червоній зоні розповіли про початок навчального року

Як підкреслив лікар, 99% шкіл та садочків в Україні не мають дорогої якісної механічної вентиляції, отже, "це ідеальні умови, щоб діти й надалі хворіли".

"Ми повинні не швидкі швидкоплинні правила впроваджувати щодо інфекційної безпеки, ми повинні впроваджувати системні правила й створювати оточення для дитини, щоб повітря, клімат був ідеальний. Ми повинні допомагати організму справлятися з різними інфекційними недугами", - додав він.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів про темпи поширення коронавірусної інфекції в країні.

 
Джерело Україна 24 Теги