Коронавірус і навчання: Степанов розповів, чого не можна робити в школах

Міністр охорони здоров'я перерахував обов'язкові для виконання рекомендації

Коронавірус і навчання: Степанов розповів, чого не можна робити в школах

Очільник Міністерства охорони здоров'я України Максим Степанов детально розповів в ефірі каналу "Україна 24", які саме обмеження і чому були введені для школярів, які повертаються до навчання з 1 вересня.

"У нас чітко виписані правила щодо відвідування їдалень, і ми не ставили такої заборони (йдеться про те, що не можна всім, окрім старшокласників - ред.). Заборонено шведський стіл. Це чітко виписано в наших рекомендаціях, що діти повинні бути чітко розмежовані та щоб не перетиналися різні вікові групи, щоб було не більше 4-х осіб за одним столом, щоб дотримувалася дистанція, щоб всі працівники їдальні були одягнені в захисні маски, рукавички. Такі епідеміологічні заходи", — сказав він.

Читайте також: "Навчилися лікувати": в МОЗ похвалилися успіхом у боротьбі з COVID

Також Степанов розповів, які ще норми рекомендує МОЗ.

"Обов'язково потрібно провітрювати приміщення протягом 10 хвилин. Ми не робили заборони, що всі діти повинні обов'язково вийти з класу (на час провітрювання - ред.), але на перерві вони все одно виходять. Мити руки потрібно після кожної перерви — це правда, ми це рекомендуємо. Але у виконанні кожної рекомендації повинен бути здоровий глузд. Після уроку потрібно мити руки, тому що дитина торкається до різних поверхонь. Але це не означає, що вчитель після уроку повинен брати 30 дітей, заводити в туалет і змушувати мити руки", — сказав він.

Читайте також: Школа і коронавірус: лікар дав поради, як уберегти дитину від зараження

Степанов розповів, чи варто чекати великого спалаху після початку навчального року.

"Для прикладу, ми в червні відкрили дошкільні установи. Діти пішли в садочки, і ми не бачили великих спалахів. Не бачили їх і після проведення ЗНО, це вже були старші класи. Я впевнений, що проведення ЗНО відбулося з урахуванням всіх встановлених правил. Звичайно, ми не можемо посадити дітей у клітку, і в цьому нема потреби. Потрібно просто виконувати всі прості рекомендації", — сказав він.

Раніше Степанов розповів, чи готові в МОЗ знову зупинити країну на карантин.

Джерело Україна 24 Теги