Україна входить у новий період коронавірусу: лікар назвав причину

Країна не готова до інфекційних викликів, вважає Андрій Александрін

Україна входить у новий період коронавірусу: лікар назвав причину

Україна вступила в новий період першої хвилі коронавірусу, кількість хворих буде наростати у зв'язку з початком навчального року в школах.

Про це розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" лікар-інфекціоніст, керівник Національної експертної групи з інфекційного контролю Андрій Александрін.

За словами лікаря, зараз не можна говорити про другу хвилю COVID-19, оскільки йде продовження наростання першої хвилі.

"Я хочу відразу пояснити, що таке друга хвиля. От якби у нас була перша хвиля, а потім ми опустилися б на поодинокі випадки, коли ми виявляємо 10-20 випадків на день, а потім знову починається різкий сплеск, як в Австралії... У нас не було такого, ми потихеньку наростали, і зараз ми входимо в новий період, коли у нас тільки збільшуватимуться захворювання, особливо в зв'язку з тим, що діти пішли до школи. А країна наша не готова взагалі до інфекційних викликів", - пояснив він.

Читайте також: "Вже бачимо велику проблему": Максим Степанов про статистику коронавірусу та карантин

Популярні відео

Александрін зазначив, що не пускати дітей до школи - не вихід із становища, але запропонував перевести старших школярів на віддалене навчання.

"Потрібно розуміти, що дитяче населення не є групою ризику, але діти старші 10 років, вже є докази, поширюють вірус так само, як і доросле населення. Тому нам потрібно прийняти політичне рішення, чого ми хочемо: ми хочемо все-таки не зупиняти систему освіти і дати можливість, особливо молодшим класам, які погано засвоюють матеріал онлайн, вчитися офлайн, тоді старшокласників ми повинні перевести на онлайн-навчання", - зазначив інфекціоніст.

Читайте також: Коронавірус і місцеві вибори: Шмигаль розповів, у чому проблема

Нагадаємо, раніше політолог Володимир Фесенко в ефірі телеканалу "Україна 24" назвав найнебезпечніший період другої хвилі коронавірусу в Україні.

Джерело Україна 24 Теги