"Рішення суду було абсурдним": Аваков про резонансну справу

Очільник МВС виїхав до Мілану для підтримки бійця Нацгвардії, засудженого до 24 років позбавлення волі

"Рішення суду було абсурдним": Аваков про резонансну справу

У справі нацгвардійця Віталія Марківа, засудженого італійським судом до 24 років позбавлення волі за нібито вбивство журналіста Андреа Рокеллі та перекладача Андрія Миронова, є багато абсурдних неузгодженостей.

Про це в ефірі каналу "Україна 24" сказав міністр внутрішніх справа Арсен Аваков.

"Ми дуже розраховуємо на те, що всі ті докази, які є в кримінальній справі, яку веде Україна за фактом вбивства Рокеллі та Миронова, будуть додані італійським судом по суті до справи. Вчора ми бачили позицію місцевої прокуратури, яка вважала, що цього не треба робити", - сказав міністр.

Читайте також: На здоров'я не скаржиться - в МЗС розповіли про новини у справі Марківа

Очільник МВС звернув увагу на "абсурдні деталі" справи.

"Зміст рішення суду попередньої інстанції був просто абсурдним - наприклад, там зазначалося, що Віталій Марків розстріляв з автомата машину з журналістами, а потім, грубо кажучи, добив їх мінометом. Але неможливо розстріляти машину на відстані майже 2 км, автомат стріляє прицільно максимум на 500-600 м", - сказав Аваков.

Міністр зазначив, що проведені додаткові експертизи за участю італійських фахівців.

"І таких абсурдів там десятки, тому ми провели всі експертизи, в тому числі привезли з собою італійських експертів, шанованих, які теж говорять, що це неможливо. І ми дуже розраховуємо, що такі докази будуть враховані судом, і Віталій Марків опиниться на волі. Невинна людина третій рік перебуває за ґратами", - сказав Аваков.

Читайте також: Зеленський розпорядився надати допомогу Італії

Він зазначив, що навіть родичі Миронова хочуть адекватного розслідування.

"Вчора в Києві була прес-конференція правозахисників разом з родичами вбитого російського журналіста Миронова, які теж знають про це рішення суду, і оголосили дуже просту річ:" Ми не хочемо, щоб невинна людина сиділа по цій справі, ми хочемо, щоб слідство було адекватним. Італійці не досліджували місце події, не опитали очевидців. Тому ми тут, щоб ці речі були враховані, і щоб Віталій повернувся в Україну", - сказав голова МВС.

Аваков сподівається, що італійські правоохоронці приїдуть в Україну на місце події.

"Віталій Марків зараз бадьоро себе почуває, він буде йти до кінця, він справжній українець, справжній боєць. Якщо докази будуть прийняті, суд почне їх вивчати, ми сподіваємося, що італійці прибудуть на гору Карачун і побачать, що це було неможливо зробити", - сказав Аваков.

Нагадаємо, в липні 2019 року Марків був засуджений судом міста Павія (судом першої інстанції) до 24 років позбавлення волі. Арсен Аваков заявив, що рішення італійського суду буде оскаржено.

30 вересня 2020 року Аваков і його заступник Антон Геращенко вирушили до Мілану для підтримки Віталія Марківа.

Джерело Україна 24 Теги