Ведучі новин "Сьогодні" побували на передовій на Донбасі: ексклюзивні кадри

Що відбувається біля лінії зіткнення на Донеччині

Ведучі новин "Сьогодні" побували на передовій на Донбасі: ексклюзивні кадри

Ведучі новин "Сьогодні" Олена Кот і Ігор Пупков побували на передовій та дізналися, як живе Широкине. Докладніше — у сюжеті.

Крайня південна точка лінії зіткнення на Донеччині. Її мешканцям колись можна було позаздрити, що вони живуть у раю на березі Азова. Так було рівно до лютого 2015 року. Райський куточок перетворився на руїну. Тут ані душі, але повернути сюди життя мріють люди, які покинули домівки. Без сліз дивитися кадри, які ми зняли тут, широкинці не можуть. 

"Люди, зупиніть це божевілля. Ми молимо Бога щохвилини, щоб закінчилася війна, щоб ми додому могли повернутися, щоб рана на серці зажила, і щоб позбутися цього переселенського тавра. Найголовніше, щоб не гинули люди, а діти сміялися на всій планеті", — сказала мешканка Донеччини.

Читайте також: Новий кандидат на переговори щодо Донбасу: журналіст повідомив цікаву деталь

Хтось зміг втекти від жахіття війни й почати життя знову, а комусь це так і не вдалося. Зруйновані сім’ї, покалічені долі. Уявіть, що все життя ви або ваші батьки працюють, заощаджують, купують, забезпечуючи собі старість, а своїм дітям життя в достатку. Але в один день їм доводиться кинути все і тікати від війни. Втрачають все майно під обстрілами, в них більше нічого немає – страх, нерозуміння, як жити далі. У всіх тільки одне бажання – щоб припинилися обстріли. 

Читайте також: Для України є шанс — експерт про переговори по Донбасу

Лідер національної платформи примирення та єдності Сергій Сивохо розповів, що влада робить для мешканців Донбасу. 

"Депутатів збиралися сюди привезти, чомусь ніхто так і не зібрався, депутати сюди не приїхали. Зате добре, що приїхали ви. І тепер вся країна завдяки телеканалу "Україна" зможе подивитися - що це, як це і чому це? Дякувати Богу, вже досягли того, що у вересні було прийнято рішення у Кабміні, що буде компенсована вартість втраченого житла, буде потроху виходити. Широкинці, ми не кидаємо вас", — сказав він.

Повний репортаж дивіться на "Україні 24" завтра, 4 жовтня, о 13:40.

Раніше Сивохо заявив, що для встановлення миру в Україні немає ніяких перешкод, і "потрібно просто виконувати зобов'язання".

Джерело Україна 24 Теги