Безнадійна ситуація у ВПС - експерт розповів, на чому літають українські пілоти

На нові літаки західного виробництва немає грошей, свої літаки будуємо із залученням іноземних запчастин

Безнадійна ситуація у ВПС - експерт розповів, на чому літають українські пілоти

В українських Військово-повітряних силах катастрофічна ситуація, найновіший літак на озброєнні - 1990-х років випуску, а на нові немає грошей.

Про це в ефірі каналу "Україна 24" сказав політичний експерт Геннадій Дубов, коментуючи трагедію Ан-26 в Харківській області.

"Навіть сьогодні, коли ми збираємо новий Ан-178 без участі Російської Федерації, у нас вийшло 2/3 американських деталей. Тобто ми на третину можемо сьогодні новий літак самостійно розробити. Це мало. Плюс у наших військах з авіаційною технікою все погано, тому що у нас більш нового літака, ніж 1990 рік, немає. Все радянське", - сказав Дубов.

Читайте також: Було ще два вертольоти — в ЗСУ розповіли нові подробиці про катастрофу Ан-26

Також експерт звернув увагу на ту проблему, що всі літаки на озброєнні українських ВПС - російського виробництва.

"Плюс такі літаки, як МіГ, Су виробляються в Росії, а це по суті єдині літаки, які є на озброєнні в Україні, крім навчально-бойових. Навіть деталі ми сьогодні повинні купувати в обхід санкцій, які росіяни наклали на Україну. Виробляти самі ми їх не можемо, нову техніку ми також закуповувати не можемо, тому що вартість одного літака західного зразка приблизно 1 млрд гривень", - сказав експерт.

Читайте також: "Неприпустимо, що техніка така стара": віцепрем’єр про катастрофу Ан-26

Дубов назвав ситуацію "безнадійною".

"Це все робить безнадійною ситуацію в наших Повітряних силах, яка повинна бути виправлена ​​насамперед фінансуванням, навчанням наших пілотів", - сказав експерт.

Нагадаємо, раніше конфліктолог-міжнародник Григорій Перепелиця в ефірі каналу "Україна 24" сказав, що катастрофа літака Ан-26 з курсантами сталася через поганий стан військової техніки.

Джерело Україна 24 Теги