Доведеться довчатися влітку - експертка про рекомендації Міносвіти для шкіл

Для батьків, які як і раніше ходитимуть на роботу, тривале перебування дітей вдома - серйозне випробування

Доведеться довчатися влітку - експертка про рекомендації Міносвіти для шкіл

У разі продовження шкільних канікул через коронавірус COVID-19 доведеться продовжувати навчання влітку, і для батьків такий карантин - це величезний виклик.

Про це в ефірі каналу "Україна 24" сказала співзасновниця ГО "Смартосвіта" Іванна Коберник, коментуючи рекомендації Міністерства освіти школам встановити осінні канікули з 15 до 30 жовтня.

"Рішення прийматимуть місцеві органи влади, з боку держави це лише рекомендація. У Києві канікули поки вирішили не оголошувати, тому що, за інформацією МОЗ, серед школярів хворих на коронавірус тільки 0,1%, серед вчителів - 0,2%", - сказала експертка.

Читайте також: Лікування коронавірусу: відомий лікар зробив роз'яснення

За словами Коберник, потрібно спостерігати, як діятимуть місцеві органи влади, і важливо, щоб рішення приймалися з урахуванням реальної ситуації. На її думку, "у багатьох випадках це можуть бути й політичні рішення, залежно від популярності тієї чи іншої позиції, особливо з урахуванням місцевих виборів".

Коберник зазначає, що для батьків, яким потрібно ходити на роботу, тривалі канікули й карантин - велике випробування.

"Для батьків це величезний виклик, тому що локдаун не оголошено, роботу ніхто не скасовує, діти повинні бути під наглядом, якщо оголошується тривалий карантин. Але, крім цього, важливо думати про рівень знань, про те, які наслідки матимуть такі перерви в навчанні, про умови навчання при пандемії, це може позначитися на майбутньому цих дітей, про це говорять міжнародні організації", - сказала Коберник.

Читайте також: Тяжкохворих стало більше - лікарка про коронавірус у Києві

Експертка вважає, що Міносвіти не виконало необхідну роботу.

"Нагадаю, що в.о. міністра освіти Сергій Шкарлет анонсував, що вже 1 жовтня буде представлена ​​онлайн-платформа для вчителів, а ніякої інформації на сайті Міносвіти не було, робота не зроблена. "Дати рекомендації" - це ні про що", - сказала Коберник.

Співзасновниця ГО "Смартосвіта" зазначила, що, можливо, навчання доведеться продовжити на літні місяці.

"Є певна тривалість навчального року, і вона повинна бути не менше 175 днів і розрахована під тижневі канікули. Це означає, що тоді (в разі продовження канікул - ред.) треба продовжувати навчання на літні місяці, щоб дати знання в повному обсязі", - сказала Коберник.

Нагадаємо, раніше доктор медичних наук, лікар-кардіохірург Борис Тодуров в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що ситуація з коронавірусом в Україні може обернутися "серйозною катастрофою".

Джерело Україна 24 Теги