У МОЗ прояснили ситуацію з українською вакциною від коронавірусу

Розробка вітчизняної вакцини - недешеве задоволення, зазначив Віктор Ляшко

У МОЗ прояснили ситуацію з українською вакциною від коронавірусу

Розробка української вакцини від коронавірусу є "недешевим задоволенням", тому Міністерство охорони здоров'я просить вітчизняні фармкомпанії розглянути можливість виробництва в Україні іноземних вакцин, які зараз вже проходять клінічні випробування.

Про це розповів заступник міністра охорони здоров'я, головний санітарний лікар Віктор Ляшко в ефірі телеканалу "Україна 24".

"Ми повинні розуміти, що розробка вакцини - це досить недешеве задоволення. 10 мільйонів на першій стадії – це розробка пошуку технологій. Далі, коли ми говоримо про те, що є технологія, яку ми хочемо, треба її адаптувати і подивитися на ті технології, якими володіють наші фармацевтичні виробники. І далі поєднувати замовлення держави, готовність і спроможність наших фармацевтичних виробників розробляти і виробляти цю вакцину", - пояснив Ляшко.

Читайте також: Можемо створити, але є проблеми - в НАНУ відповіли щодо української вакцини

За його словами, зараз МОЗ більше просить вітчизняних фармацевтичних виробників, "щоб вони розглянули можливість локалізації виробництва тієї вакцини, яка сьогодні вже перебуває на третій клінічній стадії".

"Без різниці, якої країни-виробника - європейського, американського, індійського. Для того, щоб у разі, якщо вакцина доведе свою ефективність і є можливість виробляти, то краще, щоб на вітчизняних площах це було розроблено і забезпечено українців", - додав головний санлікар.

Читайте також: Є два шляхи - санлікар Ляшко про боротьбу з коронавірусом в Україні

Нагадаємо, раніше нардеп з фракції "Слуга народу", голова парламентського комітету з питань охорони здоров'я Михайло Радуцький в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що гроші на винахід української вакцини від коронавірусу вже виділені.

Джерело Україна 24 Теги