Потрібен час: лікарка розповіла про важкі наслідки перенесеного коронавірусу

Епідеміологиня дала поради людям, які перенесли коронавірус

Потрібен час: лікарка розповіла про важкі наслідки перенесеного  коронавірусу

Після того як людина перехворіла на коронавірус, їй потрібен якийсь час, щоб організм впорався з наслідками хвороби. Про це розповіла лікарка-епідеміологиня Алла Волоха в ефірі каналу "Україна 24".

"Це інфекційне захворювання. Якщо була легка форма, то людина досить швидко приходить у норму, але якщо середня або важка — потрібно більше часу, щоб стабілізувалися всі функції. Може бути стомлюваність, можуть не повністю працювати функції легень, серця. Це залежить і від того, в якому стані людина була до захворювання. Тому може бути затяжний період відновлення", — сказала вона.

Читайте також: "Навколо нагнітається страх": психолог розповів, чи впливає COVID на самогубства

Лікарка дала поради тим, хто переніс коронавірус.

"Якщо людина відчуває себе не дуже добре після одужання, потрібно залишатися на якийсь час вдома. Зрозуміло, що якщо є яскраво виражена стомлюваність, головний біль, ще якісь симптоми, краще не бігти на роботу.

Є дані, що можуть бути повторні форми. Складно сказати, як часто це може бути. У будь-якому разі потрібно дотримуватися тих самих заходів, як і тим, хто не хворів. Масковий режим потрібен, тим більше що йде сезон гострих респіраторних інфекцій. Якщо після перенесеної коронавірусної інфекції буде потім швидко розвиватися інша респіраторна інфекція, це дуже несприятлива ситуація", — сказала вона.

Раніше директор інституту біології клітин Національної академії наук Андрій Сибірний, який отримав грант від Національного фонду досліджень України в 10 млн гривень на створення вакцини від коронавірусу, розповів подробиці про процес розробки.

 
Джерело Україна 24 Теги