"Не купуйте у бабусь": експерт про правила вибору популярного продукту

Експерт розповів про різні способи виробництва сиру

"Не купуйте у бабусь": експерт про правила вибору популярного продукту

Є дві різні технології виробництва сиру, які впливають на його смак і консистенцію, розповів голова Союзу молочних підприємств України Вадим Чагаровський в ефірі каналу "Україна 24".

"Існують дві класичні технології виробництва сиру — кислотно-сичужний та кислотний. В СРСР, Україні виробляли в основному кислотно-сичужним способом. Сир виходив розсипчастий. Кислотним способом сир не виходить такий розсипчастий, він більш масткої консистенції. Можу сказати, що українські виробники молочних продуктів припинили використовувати стару технологію відділення сироватки від згустку, тому сир виходить іншого смаку, що відрізняється від "радянського". Сир високоякісний, українські виробники працюють сумлінно. Якість сировини впливає на сам сир, на вихід сиру з молока", — сказав він.

Читайте також: "Краще в супермаркеті": експерт дав пораду, як вибирати олію

Експерт також розповів, як правильно вибирати сир і де його купувати.

"Я б не радив нашим споживачам купувати сир у бабусь і на базарах. На базарах багато фальсифікату, а у бабусь ми з вами ніяк не зможемо визначити санітарні умови. З 1 січня 2021 року молоко другого сорту буде заборонено для переробки для продуктів, що вживаються людиною, але в умовах дефіциту сировини це стане профанацією, в Україні кризова ситуація з поголів'ям корів.

Купувати сир потрібно тільки відомих виробників, торгових марок. Вони гарантують безпеку продукту. По запаху можна визначити якість продукту, тому що якщо погані санітарні умови — з'являється сторонній запах, який свідчить про кишкову паличку. У багатьох виробників, які виробляють сир старим способом, часто присутня кишкова паличка, це людський фактор", — сказав він.

Раніше технолог з переробки та випуску масложирової продукції Сергій Дмитрук розповів, за яких умов можливе підвищення цін на соняшникову олію.

Джерело Україна 24 Теги