Є тільки один спосіб — Арестович про виведення російських військ з Донбасу

Радник української делегації в ТКГ розповів, як Росія може вивести зі сходу України своїх військових

Є тільки один спосіб — Арестович про виведення російських військ з Донбасу

Вивести російські війська з Донбасу можна, тільки якщо президент РФ Володимир Путін дасть таку команду. Про це розповів радник української делегації в ТКГ Олексій Арестович в ефірі телеканалу "Україна 24", коментуючи реалізацію запропонованого Україною єдиного плану щодо врегулювання ситуації на Донбасі.

"Вивести російські війська з території Донбасу можна єдиним шляхом — це коли президент Росії Володимир Путін віддасть відповідну команду. Інших шляхів немає. Питання в тому, чи є у нього на це добра воля, тому що в Парижі рік тому він підписав відповідний протокол, чим на вищому рівні нормандської четвірки взяв на себе зобов'язання з врегулювання конфлікту. Вони росіянами виконуються, але лише частково й неохоче. І ми за місяць до закінчення терміну легко примушуємо їх до конкретизації, чи збираються вони взагалі їх виконувати чи ні", — сказав він.

Читайте також: Ми йдемо трьома шляхами — Арестович про план України щодо Донбасу

Арестович пояснив, як Росія може вивести війська при тому, що не визнає їх наявність на Донбасі.

"Путін визнає "відпускників", як мінімум, і вони повинні бути виведені. А "відпускники" — це широка категорія, до їх числа входять добровольці тощо. Нехай їх виводять. Громадян РФ там більше, ніж потрібно. Вони дуже добре знають, що відбувається, і це знають французи, німці, Сполучені Штати. Формулювання завжди можна підібрати. Росія — фахівець з підбирання красивих формулювань, а ми даємо їм можливість для виходу, якщо вони хочуть цим скористатися, вони скористаються", — сказав він.

Арестович відповів на запитання, чи буде обговорюватися план України на рівні нормандської четвірки.

"Неформально я можу сказати, що цей план буде обговорюватися на наступній зустрічі, яку ми плануємо провести до Нового року. Це можливо, якщо Росія виявить добру волю. Рік закінчується, потрібно робити певні висновки, дивитися, що зроблено. Я думаю, що це необхідна зустріч", — сказав він.

Раніше міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба розповів, чого чекають від Росії під час обговорення єдиного плану щодо Донбасу.

Нагадаємо, голова делегації України в ТКГ Леонід Кравчук заявив, що Україна підготувала "План спільних кроків" для Тристоронньої контактної групи, що містить пропозицію про повне припинення конфлікту і демілітаризацію ОРДЛО, щоб створити умови для проведення там місцевих виборів 31 березня 2021 року.

Джерело Україна 24 Теги