Переговори по Донбасу: в ТКГ прояснили долю мирного плану України

Сергій Гармаш пояснив, чи можливий компроміс з Росією щодо Донбасу

Переговори по Донбасу: в ТКГ прояснили долю мирного плану України

Тристороння контактна група по Донбасу розглянула мирний план України, однак продуктивним обговорення не було, документ викликав критику Росії.

Про це розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" член української делегації в ТКГ Сергій Гармаш, коментуючи інформацію про нібито "взятий за основу" український план.

"Я б не сказав, що план взятий за основу, коректніше говорити, що в основному сьогодні обговорювався план України. Але якраз та сторона стверджує, що він не відповідає Мінським угодам, тому говорити, що це обговорення буде продуктивним, дуже складно. В основному обговорювався наш план, "та сторона" його активно критикувала", - повідомив Гармаш.

Читайте також: Пенсії для жителів ОРДЛО: в Кабміні зробили важливе роз'яснення

Учасник ТКГ зазначив, що не бачить "жодних перспектив схвалення нашого плану або плану тієї сторони, оскільки таке завдання не ставиться".

"ОБСЄ поставила перед політгрупою напрацювати проєкт документа для реалізації Мінських угод... Якщо говорити про реалізацію якогось плану, це буде план, напрацьований у рамках ТКГ. Це не буде український або російський план. Я думаю, там будуть спільні компромісні позиції, якщо взагалі це станеться. Два плани, український і російський, настільки різні, що я не уявляю, як їх можна об'єднати в якийсь робочий документ", - заявив він.

Читайте також: "Шість років ходимо по колу": експерт пояснив, як змусити Путіна піти з Донбасу

Раніше голова української делегації в ТКГ Леонід Кравчук заявив, що Україна підготувала "План спільних кроків" для Тристоронньої контактної групи, який містить пропозицію про повне припинення конфлікту та демілітаризацію ОРДЛО, щоб створити умови для проведення там місцевих виборів 31 березня 2021 року.

 
Джерело Україна 24 Теги