"Легко відстежується": експертка пояснила, як розпізнати проплачених блогерів

Інформація про те, що Офіс президента збирає пул блогерів, викликала великий резонанс

"Легко відстежується": експертка пояснила, як розпізнати проплачених блогерів

Директорка громадської організації "Детектор медіа" Галина Петренко в ефірі телеканалу "Україна 24" розповіла, як упізнати блогерів в інтернеті, які виконують чиєсь політичне замовлення.

Коментуючи ініціативу Офісу президента України зібрати пул лояльних до влади блогерів, Петренко заявила:

"Це не перший Офіс президента, який збирає навколо себе пул блогерів. Проблема тут в тому, що якщо ти починаєш платити цим блогерам, тоді це дуже нечесно стосовно аудиторії. Тому що це інтерв’ю (радника керівника ОПУ Михайла Подоляка виданню The Babel – ред.)… там якраз журналісти і намагаються запитати в Подоляка, хто ці блогери. Для аудиторії взагалі-то корисно було б знати, що блогер отримує від когось зарплатню".

Читайте також: Перестановка кадрів у Зеленського цілком імовірна - політолог назвав причини

На запитання, як відрізнити блогерів, які пишуть на замовлення, експертка зазначила:

"Зазвичай таким блогерам видають перелік тем, і вони своїми словами їх переказують. Можна побачити, що дописи блогерів певний час співпадають – отже є ознаки такої співпраці. В нинішні часи це легко відстежується машинними методами, штучним інтелектом і моніторингом соцмереж. Відео теж можна легко переводити в текст, тому віднайти це буде дуже легко".

Раніше радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк в інтерв'ю виданню The Babel повідомив, що влада створює пул блогерів, які будуть говорити про позитивні тренди у внутрішній політиці України.

Джерело Україна 24 Теги