Нові штрафи за маски: в Авакова пояснили, кого карають насамперед

У МВС вважають нові штрафи дієвим засобом

Нові штрафи за маски: в Авакова пояснили, кого карають насамперед

В Україні за перші чотири дні дії нових штрафів за відсутність медичної маски в громадських місцях працівники поліції оштрафували понад дві тисячі порушників. Правоохоронці намагаються проводити з громадянами роз'яснювальну роботу і виписують штрафи лише тим, хто грубо відмовляється дотримуватися карантину.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" повідомив радник міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова Іван Варченко.

"Щодо нових юридичних обставин, які з'явилися у зв'язку з новою нормою кодексу України про адміністративні правопорушення та стосуються фізичних осіб, штраф від 170 до 255 грн накладається на місці, адміністративний протокол відразу ж складається на місці і людина зобов'язана сплатити", - сказав він.

Читайте також: Карантин в Україні: Гордон пояснив, як змусити людей носити маски

Як зазначив радник Авакова, на людей, які відмовляються платити, очікують неприємності:

"Далі виконавче провадження, проблеми для людини за несплачений штраф можуть бути в зв'язку з роботою по цьому виконавчому провадженню, коли людина не зможе скористатися якимись привілеями і можливостями і таке інше".

Варченко уточнив, що за чотири дні дії нової статті Кодексу України про адміністративні правопорушення складено близько 2200 таких адміністративних протоколів.

"Це значно більше, ніж складалося дотепер. Ми розуміємо, що насправді ці штрафи можуть бути дієвим засобом. Хоча ми виходимо з того, що поліція проводить насамперед роз'яснювальну роботу, пояснюючи людям, що треба надягати маски. Лише у випадку зухвалої відмови дотримуватися норм законів та адміністративних актів, накладається штраф", - додав радник глави МВС.

Читайте також: Які маски краще носити — експерт дав відповідь

Нагадаємо, штрафи за неносіння маски в громадських місцях набули чинності з 21 листопада. Штрафи будуть виписувати на місці, без суду. Розмір штрафу становить від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170-255 грн).

Раніше лікар-епідеміолог Андрій Александрін розповів в ефірі телеканалу "Україна 24", коли маска не врятує від коронавірусу.

Джерело Україна 24 Теги